Střídající Kadlec gólem zachránil Frankfurtu remízu

30. 8. 2014 18:03
Český útočník Václav Kadlec vstřelil branku v utkání druhého kola německé ligy na hřišti Wolfsburgu a zařídil Eintrachtu Frankfurt bod za remízu 2:2
Václav Kadlec slaví gól v dresu Eintrachtu Frankfurt.
Václav Kadlec slaví gól v dresu Eintrachtu Frankfurt. | Foto: Reuters

Berlín - Český útočník Václav Kadlec vstřelil branku v utkání druhého kola německé ligy na hřišti Wolfsburgu a zařídil Eintrachtu Frankfurt bod za remízu 2:2. Ke skórování mu stačila pouhá minuta na hřišti. Leverkusen porazil Herthu Berlín 4:2, přestože v zápase dvakrát prohrával.

Bayern Mnichov ve šlágru kola jen remizoval na hřišti Schalke 1:1.

Wolfsburg poslal do vedení v 15. minutě z přímého kopu Naldo, o osm minut později se po standardní situaci prosadili také hosté. Inuiův pokus si do vlastní brány srazil Sebastian Jung.

V závěru první půle se dostali do slibných šancí oba celky, zejména Frankfurt byl velmi blízko druhé brance, důležitými obrannými zákroky se zaskvěl Luiz Gustavo.

V 79. minutě zařídil domácím podruhé vedení dvacetiletý Maximilian Arnold. Kouč hostů Thomas Schaaf na nepříznivý stav zareagoval nasazením Kadlece a bývalý útočník Sparty vyrovnal hned minutu poté. Vstřelil tak svůj šestý bundesligový gól.

Bayern přišel o výhru neregulérně

Schalke se úvod sezony příliš nepodařil, v poháru vypadl s třetiligovými Drážďanami a v prvním kole bundesligy prohrál v Hannoveru. Dobře nezačalo ani v zápase s Bayernem, v 10. minutě se po pěkné kombinaci prosadil Robert Lewandowski, jenž do týmu úřadujícího mistra přišel před sezonou z Dortmundu jakožto volný hráč. Polský útočník se za mnichovský celek trefil vůbec poprvé, asistoval mu další novic Rode.

Domácí mohli vyrovnat, když se gólmanu Neuerovi nepovedl odkop daleko od brány, devatenáctiletý Ayhan se ale neprosadil. Do druhého poločasu nastoupilo Schalke mnohem aktivněji a svůj tlak přetavilo v gól v 62. minutě. Opakovaný záběr prokázal, že Höwedes trefil míč rukou, přesto rozhodčí Fritz branku uznal a domácí získali cenný bod.

Jedvaj otevřel skóre vlastním gólem

V Leverkusenu skóre otevřela ve 24. minutě Hertha, Schieber centroval po zemi do vápna a domácí obránce Tin Jedvaj, jenž do Leverkusenu přišel před sezonou na hostování z AS Řím, si ve skluzu srazil míč do vlastní brány.

Začátek druhého dějství vyšel Bayeru, v 50. minutě Casto přesně nahrál do šestnáctky Jedvajovi, který si spravil chuť vyrovnávacím gólem. Osmnáctiletý chorvatský obránce se stal prvním hráčem Leverkusenu od roku 2010, jenž skóroval v jednom utkání do vlastní i soupeřovy branky.

O deset minut později se znovu radovali hosté, Schulzův centr brankář domácích Leno pouze pozvedl a Schieber hlavičkou zakončoval do prázdné branky.

Leverkusen se ale rychle otřepal a v 62. minutě bylo znovu vyrovnáno zásluhou Emira Spahiče, který hlavou umístil míč za brankáře Jarsteina. Pak už stříleli jen domácí Julian Brandt a Karim Bellarabi, asistence si v obou případech připsal Calhanoglu.

Hamburk překvapivě nestačil na nováčka z Paderbornu a prohrál vysoko 0:3, trefili se Kachunga, Vrančič a Stoppelkamp. Do utkání v dresu domácích nezasáhli záložník Petr Jiráček ani gólman Jaroslav Drobný.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Brémy - Hoffenheim 1:1 (59. Gálvez - 19. Firmino), Hamburk - Paderborn 0:3 (29. Kachunga, 68. Vrančič, 87. Stoppelkamp), Leverkusen - Hertha Berlín 4:2 (50. Jedvaj, 62. Spahič, 74. Brandt, 86. Bellarabi - 24. vlastní Jedvaj, 60. Schieber), Stuttgart - Kolín nad Rýnem 0:2 (22. Osako, 33. Ujah), Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 2:2 (15. Naldo, 79. Arnold - 23. vlastní Jung, 85. Kadlec), Schalke - Bayern Mnichov 1:1 (62. Höwedes - 10. Lewandowski).

1. Leverkusen 2 2 0 0 6:2 6
2. Paderborn 2 1 1 0 5:2 4
3. Hoffenheim 2 1 1 0 3:1 4
4. Kolín nad Rýnem 2 1 1 0 2:0 4
5. Bayern Mnichov 2 1 1 0 3:2 4
Eintracht Frankfurt 2 1 1 0 3:2 4
7. Hannover 1 1 0 0 2:1 3
8. Dortmund 2 1 0 1 3:4 3