Štěpánek prohrál první set, s Davyděnkem dohraje v pondělí

29. 7. 2012 15:51
Z olympijskými kurty v All England Clubu se loučí ženská světová dvojka a finalistka nedávného Wimbledonu Agnieszka Radwańská.

Londýn - Zápas Radka Štěpánka s Rusem Nikolajem Davyděnkem se stal jednou z obětí vytrvalého nedělního deště. Proto se bude stejně jako řada dalších zápasů 1. kola olympijského tenisového turnaje dohrávat v pondělí.

Štěpánek v něm bude obracet nepříznivý stav, když první set prohrál 4:6. Následnou druhou sadu začal lépe český hráč a vede 1:0. Zápas sledujte živě v našem online přenosu.

Na své zápasy prvního kola dvouhry dnes marně čekaly Cetkovská a Lucie Šafářová. Nedošlo ani na plánované čtyřhry, ve kterých se měly představit páry Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká a Štěpánek s Tomášem Berdychem.

Celkem se stihlo odehrát jen jedenáct dvouher a jedna čtyřhra.

Dvojka Radwaňská končí

Největším překvapením je vyřazení světové dvojky a finalistky nedávného Wimbledonu Agnieszky Radwaňské z Polska hned v prvním kole. Druhá nasazená hráčka dnes podlehla Julii Görgesové z Německa po setech 5:7, 7:6 a 4:6.

Problémy měla tak mužská dvojka Novak Djokovič. Srbský hráč prohrál s Italem Fabiem Fogninim dramatický tie-break první sady 7:9, v těch dalších dvou však kraloval a vyhrál je jednoznačně 6:2 a 6:2.

Naopak bez dramatického průběhu prošla do druhého kola Ruska Maria Šarapovová, která si smlsla na Šahar Peerové z Izraele výhrou 6:2, 6:0.

Dařilo se také domácí hvězdě Andymu Murraymu. Ten zdolal Švýcara Stanislase Wawrinku dvakrát 6:3.

Narazí Görgesová na Kvitovou?

Radwaňská se utkala s Görgesovou potřetí v kariéře a v předchozích dvou letošních zápasech neztratila ani set. Tentokrát ale pod zataženou střechou centrálního dvorce ve Wimbledonu od úvodních míčů s obtížemi odolávala útočné hře soupeřky.

Polská tenistka se po celý zápas marně snažila dostat do tempa, v němž před necelým měsícem dokráčela v All England Clubu až do finále slavného grandslamu.

Görgesovou nerozhodila ani prohra v tie-breaku druhé sady, k vítězství si pomohla také vysokým počtem dvaceti es. Pokud se jí bude dařit i dál, může ve čtvrtfinále narazit na českou medailovou naději Petru Kvitovou.