Stačil poločas a Bayern smetl Stuttgart čtyřmi góly

7. 11. 2015 17:32
Bayern Mnichov porazil ve 12. kole německé fotbalové ligy Stuttgart jednoznačně 4:0. Naopak překvapivě ztratily body Mönchegladbach, Wolfsburg i Leverkusen.
Radost hráčů Bayernu
Radost hráčů Bayernu | Foto: Reuters

Mnichov - Bayern Mnichov porazil ve 12. kole německé fotbalové ligy Stuttgart jednoznačně 4:0, vyhrál pojedenácté v sezoně a spolu s jednou remízou vytvořil ziskem 34 bodů nový rekord bundesligy v této fázi soutěže. Naopak překvapivě ztratily body Mönchegladbach, Wolfsburg i Leverkusen.

Bayern utkání ovládl jednoznačně už v první půli. Po jedenácti minutách po úniku Costy otevřel skóre Robben, po chvíli se přesnou střelou z vápna prosadil sám Costa. Stuttgart poté několikrát podržel brankář Tytoň, přesto ale do půle inkasoval ještě dvakrát. Nejprve po zásahu Lewandowského, který dal už čtrnáctý gól v sezoně, a svoji jedenáctou trefu přidal Müller.

O poločasové přestávce se na hřiště dostal Adam Hloušek a pomohl Stuttgartu v druhém poločase hru trochu vyrovnat. Hosté se dokonce dostali i do několika šancí, ale Didaviho a Heiseho vychytal Neuer a Wernerův gól nebyl uznán.

Překvapivě zaváhali všichni tři další účastníci Ligy mistrů. Leverkusen doma podlehl Kolínu nad Rýnem 1:2 a propadl se na osmé místo v tabulce právě za svého přemožitele. O góly hostů se postaral slovinský obránce Dominic Maroh.

Doma ztratil také Mönchengladbach, který remizoval 0:0 s Ingolstadtem. Borussia v lize nevyhrála poprvé po šesti zápasech.

Wolfsburg odjel z Mohuče s prohrou 0:2. Hostům zápas zkomplikoval Julian Draxler, který už po 13 minutách po tvrdém zákroku na Jaru dostal červenou kartu. Draxlerovo vyloučení bylo nejrychlejší v této sezoně bundesligy. Mohuč přesilovku využila zásluhou De Blasise a Malliho.

Německá fotbalová liga - 12. kolo:

Bayern Mnichov - Stuttgart 4:0 (11. Robben, 18. Costa, 37. Lewandowski, 40. Müller), Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 0:0, Leverkusen - Kolín nad Rýnem 1:2 (33. Hernández - 17. a 72. Maroh), Mohuč - Wolfsburg 2:0 (31. De Blasis, 75. Malli), Mönchengladbach - Ingolstadt 0:0, Darmstadt - Hamburk 1:1 (47. Heller - 29. Lasogga).