Sprinty Světového poháru ve Stockholmu vyhráli Fallaová a Krjukov

11. 2. 2016 17:44
Sprint Světového poháru v běhu na lyžích ve Stockholmuopanovlai Maiken Caspersen Fallaová z Norska a Rus Krjukov,.
Nikita Krjukov slaví vítězství ve sprintu ve Stockholmu.
Nikita Krjukov slaví vítězství ve sprintu ve Stockholmu. | Foto: Reuters

Stockholm - Norská běžkyně na lyžích Maiken Caspersen Fallaová vybojovala ve Stockholmu páté vítězství ve sprintu v této sezoně Světového poháru. V závodu klasickou technikou porazila ve finále o více než tři sekundy krajanku Ingvild Flugstad Östbergovou a dostala se do čela hodnocení sprintu. Na prvním místě vystřídala Švédku Stinu Nilssonovou, která dnes doběhla třetí. Fallaová před ní má náskok čtyř bodů.

Sprint mužů vyhrál Rus Nikita Krjukov, který ukončil více než dvouletý medailový půst ve Světovém poháru. Olympijský vítěz ve sprintu z Vancouveru 2010 se ve finále prosadil před norskou trojicí Ola Vigen Hattestad, Petter Northug a Finn Haagen Krogh. Pro třicetiletého ruského sprinterského specialistu to bylo páté individuální vítězství ve Světovém poháru. V čele sprinterského seriálu zůstal Ital Federico Pellegrino, jehož doménou je bruslení. Ve Stockholmu obsadil 21. místo.

Čeští reprezentanti závod v ulicích švédské metropole vynechali.

SP v běhu na lyžích ve Stockholmu - sprint klasicky (1,2 km):

Muži: 1. Krjukov (Rus.) 2:46,70, 2. Hattestad -0,69, 3. P. Northug -1,16, 4. Krogh (všichni Nor.) -3,66, 5. Gros (Fr.) -3,70, 6. Fossli (Nor.) -11,73.

Průběžné pořadí SP (po 23 z 36 závodů): 1. Sundby (Nor.) 1687 b., 2. Krogh 1017, 3. P. Northug 1005, 4. Usťugov (Rus.) 735, 5. Dyrhaug 723, 6. Röthe (oba Nor.) 650, ...37. Jakš (ČR) 131.

Ženy: 1. Fallaová 3:09,38, 2. Östbergová (obě Nor.) -3,39, 3. Nilssonová -4,37, 4. Falková -5,22, 5. Öbergová (všechny Švéd.) -6,26, 6. Šapovalovová (Rus.) -12,70.

Průběžné pořadí SP (po 23 z 36 závodů): 1. Johaugová (Nor.) 1644, 2. Östbergová 1552, 3. Wengová (Nor.) 1221, 4. Kallaová (Švéd.) 902, 5. Nilssonová 797, 6. Pärmäkoskiová (Fin.) 766, ...32. Nováková 151, 81. Grohová (obě ČR) 10.