reklama

Spartu a Plzeň straší Machačkala, Liberec se silným vyhne

Jaké soupeře v pohárové Evropě dostanou Plzeň a Liberec? Jaké soupeře v pohárové Evropě dostanou Plzeň a Liberec? Foto: Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Liberce mohou v 2. předkole Ligy mistrů narazit například na albánského mistra Skënderbeu Korcë s českým trenérem Stanislavem Levým nebo na bulharský celek Ludogorec Razgard s brankářem Radkem Petrem. Ve hře je ale například i norský mistr Molde nebo kyperský AEL Limassol.

Liberec je pro 2. předkolo mezi nasazenými 17 týmy, a tak se vyhne silným protivníkům, jako je letošní osmifinalista Ligy mistrů Basilej, BATE Borisov, Salcburk nebo Partizan Bělehrad.

Největším strašákem je Solskjaerovo Molde

Přesto na něj v osudí bude čekat několik nepříjemných soupeřů. A to zejména Molde na lavičce s legendou Manchesteru United Olem Gunnarem Solskjaerem, které jen těsně zůstalo mimo nasazenou sedmnáctku podobně jako izraelský tým Hapoel Kirjat Šmona.

Navázat na úspěch APOEL Nikósie a jeho postup až do čtvrtfinále Ligy mistrů by se rád pokusil jeho kyperský rival AEL, který po 44 letech získal kyperský titul a do soutěže šampionů se pokusí probojovat poprvé v historii.

Dalšími možnými soupeři pak jsou Željezničar Sarajevo, KR Reykjavík, The New Saints, Budučnost Podgorica, Flora Tallinn, Neftči Baku, Šachtar Karagandy, Vardar Skopje, Ulisses a tři postupující z 1. předkola.

Bohatá Machačkala bude mezi nenasazenými

Také Sparta Praha a Viktoria Plzeň budou v 2. předkole Evropské ligy mezi nasazenými celky, ale přesto budou moci narazit na velmi těžké soupeře. Především na bohatou Machačkalu, která nemá téměř žádnou minulost v evropských pohárech, a tak bude mezi nenasazenými kluby.

Podobně je na tom Vitesse Arnhem, které se do pohárů vrací poprvé od roku 2003. Právě souboj s nizozemským týmem by byl zajímavý pro Spartu, jelikož by se na Letnou mohl vrátit útočník Bony Wilfried.

Losování 1. a 2. předkola Ligy mistrů a Evropské ligy se uskuteční 25. června.

ČTK - 24. 5. 2012 13:36

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama