Sparťan Schick vystřelil devatenáctce výhru v kvalifikaci

26. 3. 2015 19:09
Čeští fotbalisté do 19 let zvládli vstup do kvalifikace o mistrovství Evropy, když v úvodním utkání elitní části vybojovali výhru 1:0 nad Irskem.
Patrik Schick v dresu Sparty
Patrik Schick v dresu Sparty | Foto: Milan Kammermayer

Mannheim (Německo)  - Čeští fotbalisté do 19 let zvládli vstup do kvalifikace o mistrovství Evropy, když v úvodním utkání elitní části vybojovali výhru 1:0 nad Irskem. O jediný gól se postaral sparťanský útočník Patrik Schick. Svěřenci Michala Petrouše se ujali vedení ve skupině, neboť druhý zápas mezi Německem a Slovenskem skončil remízou 1:1.

Na červencový šampionát postoupí jen vítěz skupiny, o to důležitější byl vydařený vstup. Češi se sice dlouho nemohli prosadit přes irskou obranu, když v první půli měl vážnější šanci jen Kratochvíl, ale nakonec potvrdili roli favorita. V 60. minutě přišel do hry Schick a po šesti minutách na hřišti zařídil vítězství.

Další utkání sehrají čeští fotbalisté v sobotu proti Slovensku.