Sparta ve Zwolle remizovala 1:1, Bičík chytil penaltu

21. 8. 2014 21:50
Fotbalisté Sparty remizovali v úvodním zápase čtvrtého předkola Evropské ligy v nizozemském Zwolle 0:0. Brankář David Bičík chytil ve 21. minutě penaltu.
Ladislav Krejčí rozhodl gólem v 82. minutě o tom, že Sparta přijede před odvetou se Zwolle domů s nadějným výsledkem 1:1. | Foto: ČTK

Zwolle - Fotbalisté Sparty remizovali v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy v nizozemském Zwolle 1:1. Brankář Sparty David Bičík nejprve ve 21. minutě chytil Van der Werffovi penaltu, na úvodní gól Jodyho Lukokiho ze 77. minuty pak o pět minut později odpověděl Ladislav Krejčí

Celý zápas v dresu Zwolle odehrál velmi agilní Tomáš Necid, po faulu na nějž byl nařízen pokutový kop, navíc sám Necid měl na hlavě dvakrát gól, ale ani jednou se jeho pokus do brány nevešel. Do odvety, která se hraje za týden v Praze, tak půjdou v lepší pozici sparťané.

"Byl to z obou stran kvalitní zápas. Čekali jsme, že soupeř bude silný na míči, a snažili jsme se jeho zbraně co nejvíc eliminovat. Pak jsme přečkali kritický moment, kdy byl pokutový kop, ale David Bičík nás v klíčový moment podržel.Vstřelený gól je pro nás velmi důležitý, nicméně před odvetou je postupová šance otevřená pro oba týmy," hodnotil zápas trenér Sparty Vítězslav Lavička.

Zápas jsem sledovali v online reportáži ZDE

Sparta nastoupila bez potrestaného záložníka Váchy a v obraně místo v poslední době chybujícího Švejdíka dostal šanci Brabec. V základu Zwolle se poprvé objevil někdejší útočník Slavie Necid, který do Nizozemska přišel minulý týden na hostování z CSKA Moskva.

A právě Necid byl v prvním poločase na umělém povrchu stadionu Ijsseldelta u všeho důležitého.

Nejprve po jeho přiklepnutí střílel nepřesně Drost, pak český útočník sám zakončoval a ve 20. minutě ho fauloval Brabec a rozhodčí odpískal penaltu. Spartu ale zachránil brankář Bičík a Van der Werffův pokus vyrazil.

Bičík do přestávky spasil Spartu ještě dvakrát. Po půlhodině hry zlikvidoval Saymakovu ránu, mířící do horního rohu, a poté si poradil i s Thomasovou střelou k tyči.

Krejčí proměnil až třetí gólovku Sparty

Hosté se dostali do hry až v závěru poločasu, Krejčí ale ani jednou neuspěl. Nejdřív mu chybnou rozehrávkou nabídl šanci gólman Boer, který si pak na brankové čáře poradil i s nedůrazným pokusem sparťanského záložníka.

Po přestávce tempo trochu opadlo, přesto Zwolle mělo nadále převahu. Do největší šance se však dostala Sparta. Kadeřábek zatáhl míč do vápna, přihrál Dočkalovi, který našel Lafatu, jeho tečovanou střelu ale z brankové čáry vykopl obránce.

Zwolle ale nadále drželo o míč a v 77. minutě se dočkalo zasloužené branky. Od Lukokiho se míč přes Necida dostal k Drostovi, který vrátil balon rozběhnutému Lukokimu a pro něj už nebyl problém zblízka zakončit akci gólem.

Sparta ale ještě stihla odpovědět. Střídající Vacek se na pravé straně prokličkoval až do vápna, zpětnou přihrávkou našel Krejčího a ten i díky teči domácího obránce zařídil Pražanům mnohem lepší pozici do domácí odvety.

Výsledek:

PEC Zwolle - Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 77. Lukoki - 82. L. Krejčí. Rozhodčí: Oliver - Burt, Herbert (všichni Angl.). ŽK: Lukoki, Van Polen - Matějovský. Diváci: 11.000.
Zwolle: Boer - Van Polen, Van der Werff, Sainsbury, Van Hintum - Saymak, Ioannidis (46. Lukoki), Rienstra - Dros, Thomas (65. Nijland), Necid. Trenér: Jans.
Sparta: Bičík - Kadeřábek, Kováč, J. Brabec, Costa - Matějovský, Mareček, Hušbauer (66. Přikryl) - Dočkal (76. Vacek), L. Krejčí - Lafata (90.+1 Bednář). Trenér: Lavička.