Sparta v ostré bitvě zdolala Třinec, králem večera Hlinka

Ďábelský plán nevyšel, Sparta zbila i přetlačila Třinec
Jediný, kdo svojí bitku ze sparťanů prohrál, byl Petr Kumstát, který nestačil na Rostislava Kleslu.
Zbylé trio - Tomáš Rolinek, Adam Polášek a Miroslav Forman - své protivníky pořádně zbilo, čímž rozproudili už tak spokojené domácí fanoušky.
Je možné, že Holešovickým v tomto případě hodně pomohly i rady kondičního trenéra klubu, kterým je bývalý špičkový bojovník MMA Michal Hamršmíd. Fanouškem klubu je pak například i naše nejlepší boxerská těžká váha Ondřej Pála.
Hrdinou zápasu byl ale také Jaroslav Hlinka.
1. 4. 2015 21:07
Reportáž ze třetího semifinále hokejové extraligy mezi Spartou a Třincem.

Praha - Hokejisté Sparty porazili před více jak 10 tisíci fanoušků třetí semifinále s Třincem 4:1 a snížili stav série na 1:2 na zápasy. Hrdinou domácích se stal útočník Jaroslav Hlinka, stejně jako Robert Sabolic autor dvou branek. Čtvrtý duel se hraje na ledě holešovické arény ve čtvrtek.

Sparta trestala chyby soupeře

Bitvu jako řemen nabídli fanouškům hokejisté dvou největších favoritů extraligy. Zatímco v Třinci to byly v prvních dvou zápasech ofenzivní manévry, po přesunu do Prahy se začalo hodně opatrně.

První gól tak byl v Holešovicích k vidění až v 17. minutě, kdy Mikuš vystihl špatnou rozehrávku soupeře, kotouč předložil Hlinkovi a ten zavěsil přesně pod víko. "Zavřel jsem oči a vypálil. Jsem rád, že jsme dneska vydrželi hrát dobře celých šedesát minut," řekl v České televizi k zápasu autor gólu.

Podobně se dostali domácí také ke druhé trefě. Tentokrát namazal ve vlastní přesilovce Klepiš na hůl Sabolice, který vymáchal jeho i Hrubce a zvýšil na 2:0. Jenže Třinečtí se nevzdali. V závěru druhé části měli k dispozici přesilovku 4 na 3, kterou se rozhodli vyšperkovat hrou bez brankáře.

Klepiš snížil, na vyrovnání hosté nedosáhli

A risk jim vyšel. Klepiš ranou z mezikruží se štěstím prostřelil Novotného - 1:2. Už po vstřelené brance vzplály na ledě emoce, které následně vystoupaly po bitce Rolinka s Plíhalem a vygradovaly v posledním dějství. To se do sebe nejdříve pustili těžké váhy Kumstát s Kleslou, v závěru pak Forman zbil Ciencalu a Polášek uzemnil Foltýna.

V té době už vedli domácí 4:1. V 58. minutě se totiž podruhé v zápase prosadil přesným zápěstím Hlinka, triumf Sparty poté do prázdné třinecké branky korunoval taktéž dvougólový střelec večera Sabolic. Bouřlivý odchod kouče hostí Varadi ale dává tušit, že i ve čtvrtek se bude bojovat doslova na krev.

Semifinále play off hokejové extraligy - 3. zápas:

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 17. J. Hlinka (J. Mikuš), 30. Sabolic, 58. J. Hlinka (Pilař), 60. Sabolic (Rolinek) - 38. Klepiš (Ružička). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 12:14, navíc Buchtele (Sparta) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 10.281. Stav série: 1:2.

Sparta: F. Novotný - Ďaloga, J. Mikuš, Pilař, Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger - Kumstát, Pech, Vondrka - Sabolic, J. Hlinka, Rolinek - Forman, D. Přibyl, Buchtele - Réway, Dragoun, Dvořáček. Trenéři: Jandač a Moták.

Třinec: Hrubec - Klesla, M. Doudera, Galvas, Linhart, Roth, Trončinský, od 60. navíc Foltýn - Hrňa, Klepiš, Ružička - Kreps, Plíhal, Orsava - Dravecký, Polanský, Adamský - Ciencala, Marek Růžička, Pechanec. Trenéři: Kalous a Varaďa.