Sparta udolala Boleslav a s Plzní si to rozdá o první místo

Bořek a jeho levačka. Dočkal posunul Spartu do boje o čelo
Obhájce titulu tak na druhém místě tabulky ztrácí na vedoucí Plzeň jediný bod a příští týden ho s Viktorií čeká přímý souboj o první místo.
Sparta k utkání nastoupila tři dny po utkání Evropské ligy se Slovanem Bratislava a do tempa se dostávala pomalu. Její fanoušci dostali po slovenské ostudě varování i na světelné tabuli.
Dlouho byl její jedinou šancí Dočkalův pokus z 16. minuty, domácí ale postupně ovládli hru a v závěru poločasu přišly i další příležitosti.
Konaté...
26. 10. 2014 17:32
Fotbalisté Sparty ve 12. kole Synot ligy doma porazili Mladou Boleslav 1:0. O jedinou trefu se postaral Bořek Dočkal.

Praha - Jediný bod bude dělit první dva týmy před sobotním šlágrem podzimu Synot ligy. Fotbalisté Sparty ve 12. kole doma totiž porazili Mladou Boleslav 1:0 a příští týden si to s Plzní rozdají o první místo v tabulce.

O jedinou trefu se postaral Bořek Dočkal.

Sparta k utkání nastoupila tři dny po utkání Evropské ligy se Slovanem Bratislava a do tempa se dostávala pomalu. Dlouho byl její jedinou šancí Dočkalův pokus z 16. minuty, domácí ale postupně ovládli hru a v závěru poločasu přišly i další příležitosti. Konaté a znovu Dočkal však v nadějných pozicích neuspěli.

Boleslav v prvním poločase zahrozila jen jednou. Lalkovičovu střelu po brejku tečoval stoper Holek, ale domácí gólman Bičík si i přes potíže s míčem nadvakrát poradil.

Do druhé půle vstoupila Sparta tlakem - Kadeřábka odzbrojil včasným vyběhnutím Hruška a Costa po rohu střílel v dobré pozici vysoko nad. Domácí se prosadili až v 60. minutě, kdy Dočkalovu střelu těsně před Hruškou tečoval Ščuk.

Lafata tentokrát neuspěl

Reprezentační záložník, který skóroval ve třetím ligovém utkání za sebou, byl i u další nebezpečné akce Sparty, ale Lafata po jeho centru hlavičkoval zblízka nad.

Boleslav v závěru posílila střídáním útok a zvýšila aktivitu, ale do vyložených šancí se nedostala. Bičík tak oslavil jubilejní 100. start v lize čistým kontem.

Sparta vyhrála popáté za sebou a v příštím kole si v Plzni zahraje o první místo. Naopak Boleslav zaznamenala druhou prohru za sebou a čekání na výhru ze hřiště soupeře prodloužila na pět zápasů.

Fotbalová Synot liga - 12. kolo:

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Branka: 60. Dočkal. Rozhodčí: Kocourek - Nádvorník, Kříž. ŽK: Vácha - J. Kysela, Bartl. Diváci: 7731.

Sparta: Bičík - Kadeřábek, Holek, J. Brabec, Costa - Dočkal (79. Mareček), Vácha, Matějovský - Konaté (82. Přikryl), L. Krejčí (88. Vacek) - Lafata. Trenér: Lavička.

Mladá Boleslav: Hruška - J. Kysela, Navrátil, Hůlka, Bartl - Zahustel, Ščuk, Tavares, Mehanovič (69. M. Vukadinovič) - Ďuriš (76. Pajer), Lalkovič (64. Magera). Trenér: K. Jarolím.

1. Plzeň 12 9 2 1 26:8 29
2. Sparta 12 9 1 2 18:5 28
3. Jablonec 12 7 3 2 25:11 24
4. Ostrava 12 5 3 4 9:16 18
5. Teplice 12 4 5 3 20:14 17
6. Mladá Boleslav 12 5 2 5 16:11 17