Sparta porazila Žižkov, Matějovský si však podvrtnul kotník

21. 7. 2012 18:55
Marek Matějovský si podvrtnul Kotník, stihne se dát do příštího týdne do pořádku?

Praha - Fotbalisté Sparty porazili v úvodním utkání prvního ročníku Letního ligového poháru Prahy v Holešovicích druholigový Žižkov 3:2 a postoupili do nedělního finále.

Jejich soupeřem budou Bohemians 1905, kteří porazili pořádající Loko Vltavín 4:1.

Sparta měla v předposledním utkání přípravného období vytrvalou převahu, z mnoha šancí se ale prosadila až v závěru první půle.

Ve 40. minutě otevřel skóre po přihrávce Pavla Kadeřábka střelou do odkryté branky střídající Václav Kadlec, který po třinácti minutách nahradil Marka Matějovského.

Lavička: Doufám, že za týden nastoupí

Letenský kapitán si přivodil zranění kotníku. Trenér Vítězslav Lavička zatím neví, o jak závažný zdravotní problém se jedná.

"Všichni chceme věřit, že to zranění tak vážné nebude a dovolí mu příští týden nastoupit. Má podvrtnutý kotník, ale jak vážné to je, nedokážu posoudit," uvedl Lavička pro klubový web.

Jeho svěřenci ještě do poločasu zvýšili, když se trefil také autor přihrávky na první gól Kadeřábek.

Po změně stran Žižkov, který sestoupil z nejvyšší soutěže, nečekaně srovnal.

V 57. minutě nejprve technicky snížil Bartošák a dvacet minut před koncem další povedenou střelou dotáhl ztrátu Sedláček.

"Ztratili jsme kontrolu nad zápasem"

V 73. minutě ale rozhodl před patnácti stovkami diváků o výhře favorita z otočky Léonard Kweuke.

"Měli jsme vydařený první poločas, byli jsme aktivní a vytvářeli jsme si dostatek gólových příležitostí. V druhé půli jsme aktivitu ztratili stejně jako kontrolu nad zápasem. Soupeři nesmíme dovolit vrátit se do zápasu jako dnes," dodal Lavička.