reklama

Sparta podepíše balkánského kanonýra, tvrdí tisk v Albánii

Praha - Bekim Balaj, jednadvacetiletý útočník Tirany, podle albánského tisku přestupuje do pražské Sparty.

Talentovaný forvard, který byl na Letné na testech a zaujal gólovým debutem v přípravném duelu s Vlašimí, by podle serveru time.al měl v nejbližších dnech s vicemistrem ligy podepsat smlouvu.

Ta mu prý zajistí příjem 200 000 eur (zhruba pět milionů korun) ročně, přičemž Sparta Tiraně zaplatí odstupné 50 000 eur (1250000 korun).

"Ještě tento týden odletím do Čech na zdravotní testy a pak bych měl podepsat smlouvu," prohlašuje sám Balaj. "Nabídka Sparty je pro mě velmi lákavá."

Sparta: Vše je zatím v jednání

Zatímco v Albánii je podle místních médií už ruka v rukávě, na Spartě sice přiznávají zájem, nicméně zdali se přestup uskuteční, bude záviset na výsledku jednání, které zdaleka není u konce.

"Je pravda, že kdo viděl utkání s Vlašimí, tak musí uznat, že je to zajímavý hráč," připustil pro Aktuálně.cz Ondřej Kasík, ředitel sparťanské komunikace. "Nicméně zatím stále probíhají jednání, za jakých podmínek by se případný přestup dal zrealizovat.

Balaje ocenil i Lavička

Výkony albánského forvarda si pochvaloval během testů na Spartě i nový trenér Vítězslav Lavička.

„Odtrénoval s námi už několik dní, přišel na doporučení lidí, co pro nás mapují Balkán a musím říci, že nejen mne, ale i ostatní kolegy upoutal. Ne však pouze dnešním gólem, ale i přístupem v tréninku a celkovou kvalitou,“ prohlásil pro web Sparty kouč. 

Že je přestup na spadnutí naznačuje i fakt, že nejlepší střelec Tirany v minulé sezoně (19 gólů ve 27 zápasech) nenastoupil ve včerejším předkole Evropské ligy proti Aalesundu.

Pokud Balaj na Letnou skutečně přestoupí, stane se již třetí zahraniční posilou vicemistra Gambrinus ligy po španělském krajním bekovi Pablo Gilovi a stoperovi Simonovi Delimu z Pobřeží Slonoviny.

Sport, Jakub Šafránek - 20. 7. 2012 10:20

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama