1. 8. 2015 13:08
Po Synot lize odstartovala i nižní Národní fotbalá liga.
Sigma dostala v Třinci pořádně naloženo.
Sigma dostala v Třinci pořádně naloženo. | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Sokolov vstoupil do nové sezony Fotbalové národní ligy domácí výhrou 1:0 nad Pardubicemi, přestože poslední čtvrthodinu dohrával v oslabení. Nedařilo se naopak nováčkovi Sigmě Olomouc B, která prohrála jasně 1:5 v Třinci.

Lépe přitom do utkání vstoupila Sigma a už v sedmé minutě se prosadila zásluhou Rolince. Jenže už za minutu šel brankář Blaha do souboje po centru, míč nezískal a Malcharek hlavou zamířil do odkryté branky. Do poločasu ještě zvýšili zcela volný Dedič a po brejku Mozol.

Olomouc měla řadu šancí, ale trápila se se zakončením. Naopak v 76. minutě proměnil Malcharek penaltu za faul na Dediče a v závěru výhru ještě navýšil hlavou Tomeček.

Klíčovou postavou utkání mezi Sokolovem a Pardubicemi byl domácí útočník Bidje Manzia z Demokratické republiky Kongo, který na západě Čech hostuje z Dukly. První šanci sice ještě nevyužil, ale v 68. minutě se po dlouhém autu opřel do míče a brankář Frydrych stihl zasáhnout až za brankovou čárou.

V 74. minutě však Manzia zahrál v útočném pokutovém území rukou, dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Sokolov se však ubránil a uhájil tři body.

1. kolo druhé fotbalové ligy:

Třinec - Sigma Olomouc B 5:1 (3:1)

Branky: 8. a 77. z pen. Malcharek, 32. Dedič, 45. Mozol, 85. Tomeček - 7. Rolinc. Rozhodčí: Machálek - Peřina, Boček. ŽK: Tomeček - O. Ševčík. Diváci: 616.

Sestavy: Třinec: Paleček - Velner, Vomáčka, Hloch, Knötig - Bedecs (65. Motyčka) - Malcharek (81. Joukl), Málek, Mozol, Tomeček (89. Janoščín) - Dedič. Trenér: Nečas.

Olomouc B: Blaha - Texl, O. Ševčík, Štěrba (46. Hýbl), Jemelka - Hladík, P. Ševčík, Habusta (78. Buchvaldek), Kalvach, Falta - Rolinc (65. Yunis). Trenér: Chromý.

Sokolov - Pardubice 1:0 (0:0)

Branka: 68. Manzia. Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Ratajová. ŽK: Manzia, Vrtělka - Šejvl, Jeřábek, Pánek. ČK: 74. Manzia.

Sestavy: Sokolov: Belaň - Blažek, Vondráček, Kucalas, Urma - Vrtělka, Machek - Prošek (87. Vaněček), Manzia, Pouček (82. Medveděv) - Jiří Procházka. Trenér: Šmejkal.

Pardubice: Frydrych - Šejvl (79. Valenta), Vencl, Pospíšil, Kakrda - Pánek, Jeřábek, Kudrna, Fousek - Petráň (68. Řezníček), Klátil (53. Fusek). Trenéři: Míchal a Krejčí.