Za Danou Zátopkovou "zaskočila" i držitelka pomyslné oštěpařské štafety Barbora Špotáková.
Ještě poslední slova s kamarádkou Věrou Čáslavskou...
... a také Dana Zátopková je připravena sledovat defilé nejlepších armádních sportovců roku v Domě armády v Praze Dejvicích.
Anketu Dukly Praha o nejlepšího armádního sportovce uplynulé sezony...
30. 10. 2014 19:46
Olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková podle očekávání vyhrála anketu Dukly Praha o nejlepšího armádního sportovce uplynulé sezony.

Praha - Olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková podle očekávání vyhrála anketu Dukly Praha o nejlepšího armádního sportovce uplynulé sezony. Ocenění dnes převzala při slavnostním vyhlášení v Domě armády v Praze Dejvicích.

Samková dostala v hlasování 1187 bodů, na druhém místě skončil mistr světa ve veslování skifař Ondřej Synek (950). Dvojnásobný světový šampion v rychlostní kanoistice Josef Dostál (671) na třetím místě o jediný bod porazil atleta Pavla Masláka, halového mistra světa v běhu na 400 metrů.

Nejlepším kolektivem je čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba, který na MS v rychlostní kanoistice vyhrál závod na olympijském kilometru. Trenérem roku je kouč Samkové Marek Jelínek, nejlepším sportovcem do 23 let rychlostní kanoista Martin Fuksa a juniorem roku cyklista - dráhař Jiří Janošek.

Anketa Armádní sportovec roku 2014:

1. Samková (snowboarding) 1187 b., 2. Synek (veslování) 950, 3. Dostál (rychlostní kanoistika) 671, 4. Maslák (atletika) 670, 5. Špotáková (atletika) 663, 6. Kulhavý (horská kola) 520, 7. Pančochová (snowboarding) 320, 8. Bank (sjezdové lyžování) 299, 9. Fuksa (rychlostní kanoistika) 272, 10. Jiroušek (parašutismus) 232.

Týmy: 1. Havel, Trefil, Dostál, Štěrba (rychlostní kanoistika) 1151, 2. Jiroušek, Gečnuk, Vedmoch, Šorf, Tábor (parašutismus) 869, 3. Bláha, Hačecký (cyklistika) 305.

Trenér: 1. Jelínek (snowboarding) 400, 2. Železný (atletika) 170, 3. Doleček (veslování) 150.

Junior: 1. Janošek (dráhová cyklistika) 470.

Do 23 let: 1. Fuksa (rychlostní kanoistika) 870.