Smůla? Sudová bere podruhé v sezoně těsné čtvrté místo

28. 2. 2015 9:18
Lyžařka Nikola Sudová obsadila čtvrté místo v závodě Světového poháru v jízdě v boulích v Tazawaku.
Nikola Sudová.
Nikola Sudová. | Foto: Reuters

Tazawako - Lyžařka Nikola Sudová obsadila čtvrté místo v závodě Světového poháru v jízdě v boulích v Tazawaku. V Japonsku tím vyrovnala své maximum v této sezoně, těsně pod stupni vítězů skončila také v lednu v Deer Valley.

Českou reprezentantku předčily pouze Hannah Kearneyová z USA, která si třetím vítězstvím v sezoně upevnila vedení v SP, domácí Junko Hošinová a Kanaďanka Audrey Robichaudová. Ta porazila Sudovou o 1,50 bodu.

Sudová obsadila v kvalifikaci šesté místo a ze stejné příčky proklouzla i z první finálové jízdy do šestičlenného superfinále. V něm dvaatřicetiletá majitelka stříbra a bronzu z mistrovství světa předčila "náctileté" zámořské soupeřky Morgan Schildovou z USA a Alex-Anne Gagnonovou z Kanady.

Po sedmi závodech z devíti patří Sudové páté místo v hodnocení Světového poháru. V neděli je v Japonsku na programu paralelní jízda a seriál vyvrcholí za dva týdny v Megéve ve Francii.

Závody SP v akrobatickém lyžování v boulích v Tazawaku (Japonsko):

Muži:

1. Kingsbury (Kan.) 88,17, 2. Cota (USA) 86,33, 3. Smyšljajev (Rus.) 81,61.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 9 závodů): 1. Kingsbury 629 b., 2. Smyšljajev 341, 3. Marquis (Kan.) 301.

Ženy:

1. Kearneyová (USA) 79,12, 2. Hošinová (Jap.) 78,04, 3. Robichaudová (Kan.) 77,41, 4. Sudová (ČR) 75,91.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 9 závodů): 1. Kearneyová 526, 2. J. Dufourová-Lapointeová 412, 3. Ch. Dufourová-Lapointeová (obě Kan.) 368, ...5. Sudová 261.