Itálie zaskočila Nizozemce na začátku dvěma góly

Aktualizováno 4. 9. 2014 23:07
Fotbalisté Nizozemska v generálce na úterní zápas kvalifikace o mistrovství Evropy v Praze s českou reprezentací prohráli v Itálii 0:2.
Prohlédněte si branky z přátelského zápasu Itálie s Nizozemskem, v němž domácí fotbalisté vyhráli 2:0. | Video: youtube.com

Praha - Fotbalisté Nizozemska v generálce na úterní zápas kvalifikace o mistrovství Evropy v Praze s českou reprezentací prohráli v Itálii 0:2. Obě branky vstřelili domácí již v první desetiminutovce, Nizozemci navíc většinu zápasu odehráli v deseti. Vítěznou premiéru v roli reprezentačního trenéra Itálie prožil Antonio Conte.

Staronový kouč bronzového týmu ze světového šampionátu v Brazílii Guus Hiddink již před utkáním prohlásil, že se hodlá vrátit k rozestavení 4-3-3. V Itálii nemohl využít Vlaara, Van der Vaarta, Robbena, Huntelaara a Clasieho, bez stejných hráčů nastoupí "Oranjes" také na Letné.

První úder přišel už ve třetí minutě

Začátek utkání patřil domácím fotbalistům, kteří poprvé nastoupili pod bývalým trenérem Juventusu Contem. Ve 3. minutě našel Bonucci vzdušnou přihrávkou Cira Immobileho a útočník Borussie Dortmund otevřel skóre.

O šest minut později obdržel obránce Nizozemska Martins Indi červenou kartu za faul v pokutovém území na Zazu a nařízenou penaltu s přehledem proměnil italský kapitán Daniele De Rossi. Hra na tři útočníky tak hostům příliš dlouho nevydržela, oslabenou obranu na úkor Lense vyztužil Veltman.

Ve 20. minutě se dostali Italové do přečíslení dva na jednoho, gólman Cillessen ale proti Zazově střele zasáhl včas. Do další šance se v prvním poločase dostal Immobile, netrefil však přesně.

Začátek druhého dějství přinesl několik slibných akcí, Zaza ani na druhé straně Van Persie se ale prosadit nedokázali. Postupem času se do útočné převahy dostali znovu domácí, Bonucci z velké dálky prověřil Cillessena, který obstál stejně jako v případě další střely Zazy. Zvýšit skóre mohl také střídající Destro, hlavičku však neusměrnil mezi tyče.

Belgičané zdolali "Protinožce"

Belgie vyhrála v Lutychu nad Austrálií 2:0. V 18. minutě De Bruyne tvrdou střelou trefil břevno, k dorážce se dostal další belgický hráč, jehož pokus se od australského obránce odrazil k Driesi Mertensovi, jenž vstřelil svůj pátý reprezentační gól.

I nadále byli aktivnější domácí fotbalisté, za hosty se do jediné vážnější příležitosti v první půli dostal po pasu Leckieho Cahill, brankář Courtois jeho střelu zneškodnil. Na konečných 2:0 zvýšil v 77. minutě Axel Witsel, kterému poslal přesný pas střídající Chadli.

Zlatan Ibrahimovič vstřelil obě branky v utkání proti Estonsku (2:0) a oslavil padesátou trefu ve švédském reprezentačním dresu, kterou překonal dosud nejúspěšnějšího střelce Svena Rydella.

Slovenští fotbalisté porazili Maltu 1:0. První příležitost si domácí fotbalisté připravili v 17. minutě, nepříjemný Stochův přímý kop vyrazil gólman Hogg na roh. I nadále měla slovenská reprezentace zřetelnou herní převahu, hosté se do ojedinělé šance dostali ve 34. minutě, střelu kapitána Mifsuda zneškodnil Kozáčik.

Ve 43. minutě poslal Vladimír Weiss prudký centr do vápna a útočník druholigového Unionu Berlín Adam Nemec vstřelil rozhodující gól. Svěřenci Jána Kozáka se v pondělí na úvod kvalifikace o mistrovství Evropy utkají v Kyjevě s Ukrajinou.

Přípravná fotbalová utkání:

Bari: Itálie - Nizozemsko 2:0 (2:0)

Branky: 3. Immobile, 10. De Rossi z pen. ČK: 9. Martins Indi (Nizozemsko).

Nizozemsko: Cillessen - Janmaat (72. Van der Wiel), De Vrij, Martins Indi, Blind - Wijnaldum (85. Fer), De Jong (63. Pieters), Sneijder - Kuijt, Van Persie (80. Narsingh), Lens (12. Veltman). Trenér: Hiddink.

St. Denis: Francie - Španělsko 1:0 (0:0)

Branky: 18. a 58. Mandžukič.

Borisov: Bělorusko - Tádžikistán 6:1 (1:1)

Branky: 7. Stasevič, 55. Kornilenko, 59. Krivec, 61. Aljachnovič, 62. Kisljak, 75. Alexijevič - 34. Fatkchulojev. ČK: 5. Ulmasov (Tádžikistán).

Tuzla: Bosna a Hercegovina - Lichtenštejnsko 3:0 (3:0)

Branky: 2. a 14. Ibiševič, 24. Džeko.