Slovácko jako Baník, v poháru končí s divizním soupeřem

29. 8. 2015 19:04
Výsledky 2. kola fotbalového MOL Cupu.
Fotbalisté Slovácka v domácím poháru skončili.
Fotbalisté Slovácka v domácím poháru skončili. | Foto: Dalibor Sosna

Praha  - Slovácko je druhým prvoligovým týmem, který vypadl z fotbalového MOL Cupu. Druhý celek tabulky v dnešním druhém kole poháru nečekaně podlehl 0:2 diviznímu Slavičínu. Ve čtvrtek už byla ze soutěže vyřazen ostravský Baník, který nestačila na Rýmařov.

Další dva zástupci nejvyšší soutěže dnes naopak na půdě divizních soupeřů uspěli: nováček Zlín deklasoval Velké Karlovice 6:1, Bohemians Praha 1905 zdolali Olympii Hradec Králové 2:1.

Slovácku sice chyběl nejlepší střelec Došek, ale jinak ve Slavičíně nastoupila velmi silná sestava. Svěřenci Svatopluka Habance měli od začátku šance, jenže ve 35. minutě se poprvé prosadil domácí Kalus střelou pod břevno.

Hosté i po změně stran tlačili, blízko k vyrovnání byl v 52. minutě Reinberk, který trefil jen tyčku. Závěr zápasu patřil opět Slavičínu a volný Elšík v 90. minutě stvrdil nečekaný postup svého mužstva.

Na jednoznačné výhře Zlína se podílel hned čtyřmi góly útočník Železník, který se trefil ve 26. a 50. minutě a dvakrát v nastaveném čase. Zbývající dvě branky zaznamenal Chorvat Jordan.

Bohemians, kteří v lize čekají na premiérovou výhru v sezoně, se k postupu hodně nadřeli. V Hradci sice už v sedmé minutě otevřel skóre obránce Šmíd, ale v 69. minutě vyrovnal Krejčík. O triumfu "Klokanů" rozhodl až v 83. minutě útočník Schick.

2. kolo MOL Cupu, fotbalového Poháru FAČR:

FC TVD Slavičín - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)

Branky: 35. Kalus, 90. Elšík. Rozhodčí: Adámková.

Sestava Slovácka: Daněk - Chvátal, T. Rada, Košút, Reinberk - Diviš, Daníček (70. Sadílek), Valenta, Havlík, Hlúpik - Kovář. Trenér: Habanec.

Velké Karlovice - Fastav Zlín 1:6 (0:1)

Branky: 75. Píšek - 26., 50., 90.+3 a 90.+6 Železník, 64. a 67. Jordan. Rozhodčí: Zelinka.

Sestava Zlína: S. Dostál - Pazdera, Malý, Hájek, Matějov (74. Hubáček) - Kopečný (68. Blanař), Živulič, Motal, Bartolomeu (46. Koreš) - Železník, Jordan. Trenér: Páník.

Olympia Hradec Králové - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:1)

Branky: 69. Krejčík - 7. Šmíd, 83. Schick. Rozhodčí: Kocourek.

Sestava Bohemians: Fryšták - Pauschek, Šmíd, Gajič, Havel - Bartek (58. Acosta), Jindřišek, M. Jarolím (76. Čížek), Mosquera - Mikuš (71. Akulinin), Schick. Trenér: Pivarník.

MFK Chrudim - FC Hradec Králové 0:5 (0:1)

Branky: 3. Holeš, 56. P. Mareš z pen., 64. Vaněček, 77. Janoušek, 85. Javůrek. Rozhodčí: Nenadál.

FK Tachov - Baník Sokolov 2:2 (1:0), na pen. 5:3

Branky: 33. Matas, 62. Hrdlička - 49. Jiří Procházka, 67. Manzia. Rozhodčí: Pechanec.

FK Králův Dvůr - Graffin Vlašim 1:1 (1:0), na pen. 3:1

Branky: 39. Mareš - 90. Brejcha. Rozhodčí: Jílek.

FK Dobrovice - FK Varnsdorf 1:2 (0:1)

Branka: 79. Novák - 35. Kotiš, 53. Ďurděvič. Rozhodčí: Jech.

FC Hlučín - SFC Opava 0:1 (0:1)

Branka: 28. Machálek. Rozhodčí: Julínek.

1. FC Karlovy Vary - MAS Táborsko 2:6 (1:3)

Branky: 14. Dušek, 58. Geňo z pen. - 37. a 45. Džafič, 12. Ciku, 46. Nešický, 67. Kočí, 84. Mráz. Rozhodčí: Houdek.

Mohelnice - MFK Frýdek-Místek 1:2 (0:0)

Branky: 68. Bzirský - 59. Matúš, 75. Švrček. Rozhodčí: Orel.

MFK Vítkovice - MFK OKD Karviná 2:2 (2:0), na pen. 3:5

Branky: 33. Kovařík, 39. Taraba - 57. Moravec, 77. Budínský. Rozhodčí: Machálek.