Jablonec získal ministerský pohár, Barošovi stačily 2 minuty

Aktualizováno 27. 6. 2015 19:18
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zlata Vostrá

Praha-Nové ofenzivní posily jabloneckých fotbalistů začaly úřadovat. Stanislav Tecl s Tomášem Wágnerem vystříleli týmu triumf na přípravném turnaji v Čelákovicích, když ve finále otočili duel se Slovanem Bratislava a zařídili výhru 3:2.

Na turnaji v Benátkách nad Jizerou slavila Mladá Boleslav, které k finálové výhře 4:2 nad Bohemians Praha 1905 pomohl i Milan Baroš. Při premiéře v novém dresu mu na gól stačily necelé dvě minuty.

Posily z Plzně otočily finále

Jablonec si účast ve finále musel vybojovat postupem přes Brno, které zdolal až na pokutové kopy. Severočeši šli proti Zbrojovce do vedení v závěru poločasu, když Crnkič odstavil ve vápně od míče Keresteše a prudkou střelou zamířil pod břevno. Brnu se ale povedlo v závěrečných minutách zápasu srovnat. Po rohu propadl míč k Paškovi, který zařídil penaltový rozstřel. V něm však tři brněnští střelci neuspěli a postup slavil Jablonec.

"Byl to typický první zápas přípravy s ligovým soupeřem. Naše sestava byla ještě rozházená, neměli jsme k dispozici reprezentanty a dva marody, i proto tu máme čtyři kluky z juniorky. Hra nebyla taková, jakou bychom si představovali," řekl trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý. "Mrzí nás, že vedení ztratíme v poslední minutě, i když jsme to dali na penalty. Na té koncentraci musíme zapracovat," dodal.

Také ve finále měl Jablonec problémy v obraně a prohrával se Slovanem už 0:2. Pak se však předvedly nové posily z Plzně. Tecl nejprve připravil gól pro Wágnera a poté sám po centru z přímého kopu srovnal. Wágner pak druhým zásahem v utkání dokonal obrat. Slovan tak neobhájil loňský triumf na turnaji.

Baroš skóroval po dvou minutách

V Benátkách si zastřílela Mladá Boleslav, která nejprve porazila exligový Hradec Králové vysoko 5:0. Dvěma góly k tomu přispěl Bartl, trefili se také Křapka, Magera a Klobása. Ve finále pak středočeský tým přidal další čtyři góly do sítě Bohemians 1905.

O první branku se hned ve druhé minutě postaral Baroš, který nastoupil poprvé od přestupu z Ostravy. Mezi střelce se zapsali také Zahustel, Chramosta a Bartl, jenž se podělil s Bartkem z Bohemians o roli nejlepšího střelce turnaje. Oba dali po třech gólech.

Liberec v premiéře pod trenérem Jindřichem Trpišovským vyhrál 2:0 nad Táborskem. Naopak Teplice s druholigovým Varnsdorfem prohrály 2:3, když jim nevyšel druhý poločas. Prohrála také Ostrava, která při premiéře nového kouče Radomíra Korytáře nestačila na Cracovii Krakov 1:3. Jediný gól Baníku dal v závěru Zapata.

Nováček z Olomouce otestoval formu ve dvojutkání, když nejprve remizoval 1:1 se Senicí a následně přehrál Gliwice 4:1. Druhý nováček ze Zlína podlehl Myjavě 1:2. Dukla porazila slovenského mistra Trenčín 2:1 góly Néstora a Jeřábka.