Slavia v poháru nasázela sedm gólů, Příbram dokonce devět

28. 8. 2015 19:46
Prvoligové týmy Příbram, Dukla Praha i Brno bez problémů zvládly vstup do fotbalového poháru MOL Cupu.
Radost fotbalistů Slavie.
Radost fotbalistů Slavie. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Všechny čtyři prvoligové týmy dnes bez problémů zvládly vstup do fotbalového poháru MOL Cupu. Příbram v utkání 2. kola deklasovala třetiligový Vltavín 9:1, Slavia rozdrtila Union 2013 z Nového Bydžova 7:0, Dukla zvítězila vysoko 4:0 v Neratovicích a Brno vyhrálo 2:1 ve Velkém Meziříčí.

Zatímco ve čtvrtek se s domácím pohárem po prohře s divizním Rýmařovem rozloučil trápící se Baník Ostrava, dnes si ligové celky proti soupeřům z nižších soutěží s přehledem pohlídaly postup.

S chutí si zastřílela především Příbram, která v pražských Holešovicích dosáhla na svou nejvyšší výhru v historii. Pomohly k tomu i hattricky útočníka Bednáře a záložníka Štípka, který přitom odehrál jen druhý poločas.

V Novém Bydžově dorazilo na tamní třetiligový Union 2013 proti Slavii přes dva tisíce diváků. Outsider vzdoroval prvních 20 minut, ale od té doby už naprosto dominovali hosté. Hattrickem během devatenácti minut se v první půli blýskl Voltr, po změně stran se dvakrát trefil střídající Červenka a o další góly Pražanů se postarali Štohanzl a Zmrhal.

Dukla v divizních Neratovicích-Byškovicích rozhodla o svém vítězství v závěru prvního poločasu. Prosadila se po centrech ze strany, které postupně zužitkovali ve 33. minutě Přikryl, hned za dvě minuty Koval a těsně před pauzou Krmenčík. Výhru pečetil z dorážky po přestávce Marek Hanousek.

Nejvíce práce mělo Brno. Výhru ve Velkém Meziříčí mu zařídil útočník Řezníček, který nejprve v 31. minutě po autu povedenou střelou otevřel skóre a na startu druhé půle proměnil po faulu na Zavadila penaltu. Třetiligový celek v druhé minutě nastavení snížil, ale na senzační vyrovnání už neměl čas.

Pohár pokračuje dalšími zápasy v sobotu.

2. kolo MOL Cupu, fotbalového Poháru FAČR:

Union 2013 Nový Bydžov - Slavia Praha 0:7 (0:3)

Branky: 20., 36. a 39. Voltr, 73. a 82. M. Červenka, 54. Štohanzl, 80. Zmrhal. Rozhodčí: Berka.

Sestava Slavie: Hrubeš - Mikula, Latka, Bílek (46. Deli), M. Dostál - R. Hrubý (55. M. Červenka), Souček - Štohanzl, Bazal, Zmrhal - Voltr (67. Diop). Trenér: Uhrin ml.

Loko Vltavín - 1. FK Příbram 1:9 (0:2)

Branky: 78. Mařík - 21., 89. a 90. Bednář, 50., 56. a 69. Štípek, 31. Rezek, 66. Hadaščok, 84. Krameš. Rozhodčí: Hrubeš.

Sestava Příbrami: Švenger - Sus, Hájovský, Zápotočný, Divíšek - Hadaščok, Hnaníček, Pilík (60. Krameš), Rezek (60. Barák), Končal (46. Štípek) - Bednář. Trenér: Tobiáš.

FC Velké Meziříčí - Zbrojovka Brno 1:2 (0:1)

Branky: 90.+2 Krejčí - 31. a 50. z pen. Řezníček. Rozhodčí: Proske.

Sestava Brna: Martin Doležal II. - R. Buchta, P. Buchta, Košťál, Keresteš - Weber, Chrien (86. Malík) - Moukanza, Zavadil, Brigant (69. Pašek) - Řezníček (69. Lutonský). Trenér: Kotal.

FK Neratovice-Byškovice - Dukla Praha 0:4 (0:3)

Branky: 33. Přikryl, 35. Koval, 45. Krmenčík, 69. Marek Hanousek. Rozhodčí: Franěk.

Sestava Dukly: Chudý - Jurendič, Štetina, Jeřábek, Miloševič - Daniel Tetour (70. Považanec), Marek Hanousek, Koval (65. Čajič) - Berger (77. Preisler), Krmenčík, Přikryl. Trenér: Kozel.