Slavia v generálce na ligu remizovala s Parmou

21. 7. 2012 20:29
Karol Kisel byl jedním z úspěšných střelců
Karol Kisel byl jedním z úspěšných střelců | Foto: CPA - Eduard Erben

Levico Terme - Fotbalisté pražské Slavie na závěr herního soustředění remizovali v generálce před startem nové prvoligové sezony s italskou Parmou 3:3.

Červenobílí v zápase dvakrát vedli, osmý celek uplynulého ročníku Serie A zachránil remízu až čtvrt hodiny před koncem. Nerozhodně 3:3 hráli slávisté také v loňské generálce s Laziem Řím.

Pražané hráli s favoritem vyrovnanou partii a po čtrnácti minutách se dostali do vedení, když Koreš zužitkoval na zadní tyči Škodovo přiťuknutí.

Ve 26. minutě ale srovnal jednonásobný italský reprezentant Amauri a chvíli po příchodu z kabin otočil výsledek Galloppa, další hráč, který má na kontě start za národní tým.

Slávisté ale po hodině hry rychle získali zpět vedení. Po přihrávce letní posily ze Sparty Juhara přesně k tyči zamířil Kisel a v 63. minutě se trefil střídající Vošahlík. Svěřencům bývalého kouče italské reprezentace Roberta Donadoniho zachránil aspoň remízu po přesné hlavičce Lucarelli.

Slavia vstoupí do ligové sezony příští pondělí dohrávkou proti nováčkovi Jihlavě.

Přípravné fotbalové utkání v Levico Terme (Itálie):

AC Parma - Slavia Praha 3:3 (1:1)

Branky: 26. Amauri, 49. Galloppa, 75. Lucarelli - 14. Koreš, 61. Kisel, 63. Vošahlík.

Sestava Slavie: Čontofalský - Nitrianský, Latka (46. Dostál), Hubáček, Čonka - Petrák (83. Milutinovič) - Koreš (67. Vlček), Jarolím (59. Zmrhal), Kisel (67. Hurka), Juhar (76. Tusjak) - Škoda (59. Vošahlík). Trenér: Rada.