Slavia gólem v poslední minutě porazila Vítkovice

30. 9. 2014 20:44
Slavia v dohrávce 6. kola extraligy porazila 4:2 Vítkovice, Liberec doma prohrál v předehrávce 12. kola 1:4 s Karlovými Vary.
Michal Poletín vstřelil proti Vítkovicím dva góly
Michal Poletín vstřelil proti Vítkovicím dva góly | Foto: ČTK

Praha - Hokejové extraliga měla v úterý na programu dohrávku šestého kola a předehrávku toho dvanáctého.

Slavia doma porazila Vítkovice 4:2, když o své výhře rozhodla až v poslední minutě. To se nejprve v čase 59:14 trefil Štich a dvě sekundy před koncem přidal pojistku do prázdné branky Bednář.

Karlovy Vary zvítězily 4:1 v Liberci a také o svém triumfu rozhodly až v poslední třetině. Západočeši zejména díky výkonu brankáře Tomáše Závorky ukončili sérii osmi porážek v Tipsport areně.

Úvod přinesl oťukávání

Úvodní třetina před velmi skromnou návštěvou příliš oku lahodícího hokeje nenabídla. Trochu více vzruchu přinesl až atak na Tomicu ve středním pásmu v končící první desetiminutovce, po němž domácí forvard zamířil na střídačku za asistence spoluhráčů. Později se do hry zkusil ještě vrátit, ale ze zápasu nakonec odstoupil.

Zanedlouho se protáhl velmi snadno obranou Pražanů až před gólmana Furcha Káňa, v koncovce však na strážce domácího brankoviště recept nenašel. A když přišly vniveč i přesilovky na obou stranách, bylo logickým vyústěním přetrvávající bezbrankové skóre.

S ním už po 59 sekundách druhé části pohnul hostující Šedivý a 200. start v nejvyšší soutěži na den svých pětadvacetin tak oslavil gólem. Příležitosti zvýšit měli Svačina a Klok, slávisté jako kdyby na chvilku zcela vypadli z role, ale duchapřítomnost osvědčil alespoň Furch a udržel svému týmu naděje na bodový zisk.

Hrdinové Poletín a Štich

Na začátku 26. minuty zakončoval Klhůfek těsně mimo ranou bez přípravy přečíslení dvou na jednoho, sám měl pak i další možnost, v níž ho vychytal Šindelář. Ve 34. minutě už se domácí dočkali, když po Vlasákově vyhraném buly nastřelil puk od modré čáry na branku Bednář a clonící Poletín tečoval mimo Šindelářův dosah.

Svůj záskok za Tomicu v první formaci navíc po dvou minutách a 19 vteřinách vyšperkoval vedoucí trefou, byť na ni při dorážce potřeboval dva pokusy.

Ve 43. minutě se ale proti pravidlům provinil Kolařík a v přesilovce s přispěním jednoho z domácích zadáků vyrovnal Svačina. Rozhodnout mohl Klhůfek, střelou po ledě však Šindeláře ani tentokrát nepřekvapil. Vítězný gól tak trefil až v poslední minutě Štich, do prázdné branky pak 1,2 vteřiny před koncem korunoval výhru Slavie Bednář.

Liberecké zradila produktivita

Tygři začali aktivně, už od počátku si vytvořili převahu, byli střelecky aktivnější, ale měli problém s produktivitou. Hosté čekali na svou šanci, která přišla v 8. minutě, Vojtěch Tomeček ale trefil tyč.

Domácí následně nevyužili první přesilovou hru a Energie udeřila. Ztuhlého Schwarze prostřelil Koblasa. Severočeši soupeře v první třetině jednoznačně přestříleli 13:4, gól ale nedokázali vstřelit.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhé části. Karlovarští v sestavě bez potrestaného kapitána a nejproduktivnějšího hráče Dudy se soustředili na obranu a Závorka si připisoval jeden zákrok za druhým. Při vyloučení Jana Tomečka mu při Bartkově střele pomohla tyč, v další početní výhodě stihl Valskému zabránit v zakončení do odkryté branky Harant.

Vary šly v závěru do trháku

Na začátku třetí třetiny ještě hosté odolali po šancích Vampoly a Bakoše, ve 43. minutě už ale Závorka kapituloval. O vyrovnání se bekhendovou dorážkou postaral Bulíř. Liberec pokračoval v tlaku, ale druhý gól nepřidal. Naopak domácí inkasovali. Střelou bezprostředně po buly rozjásal Západočechy Vojtěch Tomeček.

Druhý inkasovaný gól domácí poznamenal. Sice měli vzápětí výhodu přesilové hry, ale větší šanci si nevytvořili. V 57. minutě kapituloval Schwarz potřetí, když Balán přehrál Kolmanna a pojistil výhru hostů. Poslední slovo měl při liberecké power play Vojtěch Tomeček.

Dohrávka 6. kola hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 34. Poletín (Bednář), 36. Poletín (Bednář), 60. Štich (Bednář), 60. Bednář - 21. Šedivý (Klok), 44. Svačina (Roman). Rozhodčí: Horák, Lacina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2582.

Slavia Praha: Furch - Štich, Knot, Valach, Holub, Kolařík, Krejčí, Barák - Bednář, Vlasák, Tomica - Stránský, Klhůfek, Sklenář - M. Čermák, Vas, Weissmann - Tomek, Andres, Poletín. Trenéři: Lubina a J. Beránek.
Vítkovice: Šindelář - Šenkeřík, Stehlík, Zíb, Kovář, Čerešňák, Klok, Štencel - J. Káňa I, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Vandas, E. Němec, Šedivý - Kucsera, Kolouch, Zdráhal. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Předehrávka 12. kola hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 43. Bulíř (Bakoš, Filippi) - 16. Koblasa (R. Pšurný, Redlihs), 47. V. Tomeček (Heizer, Skuhravý), 57. Balán (J. Tomeček, Redlihs), 59. V. Tomeček. Rozhodčí: Hribik, Šindler - Frodl, Charvát. Vyloučení: 3:6, navíc P. Jelínek (Liberec) 10 min. Bez využití. Diváci: 2853.

Liberec: Schwarz - Škoula, Šimek, Gřegořek, Kolman, Vitásek, Voráček, Plutnar - Bartek, Vampola, Valský - Bakoš, Filippi, Bulíř - Jass, Bulík, P. Jelínek - Urban, Kica. Trenéři: Hynek, M. Černý a Láska.

Karlovy Vary: Závorka - Harant, Sičák, J. Tomeček, Redlihs, Šmach, Deyl, T. Dvořák - D. Hruška, J. Kverka ml., Vachovec - Koblasa, Balán, R. Pšurný - V. Tomeček, Skuhravý, Heizer - Flek, R. Hruška, Gorčík. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

1. Litvínov 7 5 2 0 0 28:10 19
2. Třinec 7 5 0 1 1 24:13 16
3. Pardubice 7 4 1 0 2 20:14 14
4. Sparta Praha 7 4 0 0 3 24:16 12
5. Hradec Králové 7 4 0 0 3 16:13 12
6. Vítkovice 7 4 0 0 3 22:21 12