Slavia poprvé v přípravě prohrála, v Plzni podlehla 0:1

26. 8. 2014 23:15
Až v devátém přípravném utkání na nový ročník extraligy hokejisté pražské Slavie poprvé prohráli.
Slavia pod vedením kouče Lubiny v přípravě poprvé prohrála.
Slavia pod vedením kouče Lubiny v přípravě poprvé prohrála. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Až v devátém přípravném utkání na nový ročník extraligy hokejisté pražské Slavie poprvé prohráli. Svěřenci trenéra Ladislava Lubiny podlehli na ledě Plzně 0:1. Čtyři extraligové celky se utkaly se slovenskými soupeři a výhru si připsaly jen Karlovy Vary, které vyhrály ve Skalici 5:1.

Kometa Brno doma před 6744 diváky remizovala s účastníkem Kontinentální ligy Slovanem Bratislava 2:2. Nováček nejvyšší soutěže Olomouc podlehl doma Nitře 1:3, mistrovský Zlín na vlastním ledě prohrál se Zvolenem 1:5. Mladá Boleslav vyhrála 7:5 na ledě Znojma, jež startuje v mezinárodní lize EBEL.

Slavia nastoupila bez hlavních ofenzivních hvězd Jaroslava Bednáře a explzeňského Tomáše Vlasáka a pod koučem Lubinou, který nahradil Vladimíra Růžičku, poprvé prohrála a také neskórovala. Jedinou branku vstřelil ve 44. minutě v přesilovce Ondřej Kratěna, gólman Lukáš Mensator udržel čisté konto.

Kometa dokázala se Slovanem smazat dvoubrankovou ztrátu. Bratislavané vedli od 18. minuty díky Liboru Hudáčkovi, pak v druhém dějství zvýšil Slovinec Žiga Jeglič. Ve 33. minutě ale snížil v početní převaze David Ostřížek a 98 sekund před koncem v další přesilovce vyrovnal Tomáš Vincour.

I tak Kometa přišla o sérii sedmi výher v přípravě. V dodatečných nájezdech, které neměly vliv na výsledek, zvítězil Slovan 1:0 díky gólu českého útočníka Tomáše Netíka.

Karlovy Vary vedly ve Skalici ve 25. minutě už 4:0, když skórovali Michal Vachovec, v přesilovce David Hruška, Jakub Flek a v oslabení Radek Deyl. Na začátku třetí třetiny se za domácí prosadil René Školiak, ale poslední slovo měl opět David Hruška.

Olomouc po předchozí sérii čtyř výher potřetí v řadě pohrála. Sice vedla od 11. minutě po trefě Romana Ráce, ale skóre otočili Richard Lelkeš, Miroslav Pupák a Richard Mráz.

U prvních dvou gólů Zvolenu ve Zlíně byl Kamil Brabenec, který asistoval u tref Andreje Podkonického a Tomáše Škvaridla. V polovině utkání další český útočník Petr Obdržálek přihrál na gól Radovana Puliše. Slavomír Tomko a Martin Ďaloga zvýšili už na 5:0, za domácí korigoval v 58. minutě Zdeněk Okál.

Přestřelku ve Znojmě načal v polovině úvodní části v přesilovce hostující Dominik Pacovský. Za devět sekund vyrovnal z trestného střílení Adam Havlík, ale odpověděli Matěj Stříteský a Martin Látal. Ve druhé části snížil Ondřej Fiala, ale dvoubrankový náskok Mladé Boleslavi vrátil Richard Jarůšek.

V závěrečném dějství nejdříve smazali ztrátu Radek Číp a Antonín Bořuta, ale rozhodující náskok nováčka extraligy zařídil dvěma góly Radan Lenc a na 7:4 zvýšil Milan Mikulík. Brankové hody ukončil svou druhou trefou domácí Bořuta.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 44. Kratěna.

PSG Zlín - HKM Zvolen 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Branky: 58. Okál - 4. Podkonický, 13. Škvaridlo, 30. Puliš, 40. Tomko, 56. Ďaloga.

Orli Znojmo - BK Mladá Boleslav 5:7 (1:3, 1:1, 3:3)

Branky: 45. a 58. Bořuta, 10. Havlík z trestného střílení, 26. Fiala, 43. Číp - 46. a 51. Lenc, 10. Pacovský, 12. Stříteský, 17. M. Látal, 27. Jarůšek, 52. Mikulík.

HK 36 Skalica - HC Energie Karlovy Vary 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)

Branky: 41. Školiak - 13. a 50. D. Hruška, 10. Vachovec, 14. Flek, 25. Deyl.

HC Kometa Brno - HC Slovan Bratislava 2:2 (0:1, 1:1, 1:0)

Branky: 33. Ostřížek, 59. Vincour - 18. Hudáček, 25. Jeglič.

HC Olomouc - HK Nitra 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Branky: 11. Rác - 17. Lelkeš, 22. Pupák, 26. R. Mráz.