7. 6. 2015 18:29
Reportáž z finále mužské dvouhry na French Open.
Stan Wawrinka po finále French Open.
Stan Wawrinka po finále French Open. | Foto: Reuters

Paříž - Šampionem letošního French Open je překvapivě nasazená osmička Stan Wawrinka! Švýcarský tenista získal svůj druhý grandslamový titul, když v pařížském finále přehrál světovou jedničku Novaka Djokoviče ze Srbska po setech 4:6, 6:4, 6:3, 6:4. Rodák z Bělehradu nevyužil jedinečnou příležitost uzavřít kariérní grandslam.

Finále mužské dvouhry jsme sledovali živě zde

Zprvu byl zápas hodně vyrovnaný. I když si Djokovič vybojoval jako první brejkbol nevyužil ho. To až za stavu 3:3, kdy Wawrinka odevzdal servis dvojchybou. Srb poté už první sadu dopodával.

Jenže od té doby tahal za kratší konec. V úvodu druhé sady měl sice možnost brejku, ale nevyužil ji a pak už úřadoval Wawrinka, který přestal chybovat. Svůj servis držel, naopak lépe zvládl koncovku druhé sady a vyhrál 6:4.

Ve třetím dějství nejprve Srp přežil brejkboly soupeře, poté sám tři nevyužil. Poté se Švýcar rozjel a utekl do vedení 5:2 a set už nepustil.

Ve čtvrtém setu se zdálo, že by mohlo dojít na nekonečné drama, protože Djokovič vedl už 3:0. To ale neudržel a Wawrinka začat sadu otáčet. Dostal se do vedení 5:4 a utkání pak doservíroval do vítězného konce.

Švýcar tak po Australian Open získal také trofej na antukovém grandslamu, Djokovič naopak prohrál třetí finále na jediném turnaji velké čtyřky, který nikdy neovládl.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 26,928.600 eur):