22. 12. 2014 16:15
Osm kovových svorek v hlavě nezabránilo Martinu Škrtelovi, aby se v neděli večer stal hrdinou Liverpoolu.
Ošetřování Martina Škrtele při zápase Liverpoolu s Arsenalem.
Ošetřování Martina Škrtele při zápase Liverpoolu s Arsenalem. | Foto: Reuters

Liverpool - Osm kovových svorek v hlavě nezabránilo Martinu Škrtelovi, aby se v neděli večer stal hrdinou Liverpoolu. Kapitán slovenské fotbalové reprezentace po dlouhém ošetření krvácející rány dohrával ligový zápas s Arsenalem s ovázanou hlavou, kterou nakonec vstřelil těsně před koncem vítězný gól. Liverpoolu zachránil remízu 2:2.

"Chtěli jsme tři body, ale aspoň jsme dali v závěru gól a máme bod," řekl Škrtel. Ránu na temeni, sešitou osmi svorkami, kterou mu kopačkou při souboji v pokutovém území způsobil francouzský útočník Olivier Giroud, zveřejnil detailně na Instagramu.

Škrtelovo ošetření krátce po začátku druhého poločasu trvalo dobrých šest minut. A v sedmé minutě nastavení slovenský stoper o výsledku rozhodl. Naskočil na centr Adama Lallany a z dálky vyslal bolavou hlavou nechytatelnou ránu do hostující sítě.

"Adam poslal vynikající centr, na gól už jsem docela dlouho čekal. Jsem fakt šťastný," řekl britským médiím fotbalista, který před týdnem oslavil 30. narozeniny.