Šimůnek byl po 14 minutách vyloučen a usnadnil Bayernu postup

10. 2. 2016 22:43
Český obránce po svém střídání za zraněného spoluhráče strávil na hřišti jen 14 minut, než se dopustil penaltového zákroku a byl vyloučen.
Lewandowski slaví gól do sítě Bochumi.
Lewandowski slaví gól do sítě Bochumi. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalista Jan Šimůnek z Bochumi prožil hodně nepovedené čtvrtfinále Německého poháru proti Bayernu Mnichov. Český obránce po svém střídání za zraněného spoluhráče strávil na hřišti jen 14 minut, než se dopustil penaltového zákroku a byl vyloučen.

Bavorský celek sice pokutový kop neproměnil, ale i tak nad druholigovým soupeřem zvítězil 3:0. Dařilo se naopak reprezentantovi Vladimíru Daridovi, který se podílel na dvou gólech při výhře Herthy Berlín 3:2 na hřišti Heidenheimu.

Osmadvacetiletý Šimůnek, který v dosavadním průběhu sezony patřil k náhradníkům, se dostal do hry ve 29. minutě, ale proti bundesligovému mistrovi si příliš dlouho nezahrál. V závěru poločasu po jeho zákroku těsně v pokutovém území upadl hostující Arjen Robben. Nizozemský fotbalista pád sice přihrál, ale sudí odpískal faul a navíc českého vicemistra světa do 20 let z roku 2007 vyloučil.

Müller z penalty napálil domácího brankáře, ale Bayernu to příliš vadit nemuselo. V té době už totiž pět minut vedl 1:0 po Lewandowského střele, které pomohla do sítě tyč, a po změně stran si postup do semifinále pojistil zásluhou tref Thiaga Alcántary a opět Lewandowského.

Mezi nejlepší čtyři týmy poháru se dostala i Hertha. V její sestavě odehrál 80 minut Darida, přestože podle původních informací měl proti druholigovému Heidenheimu chybět kvůli problémům s achillovkou. Reprezentační záložník stejně jako v posledních týdnech patřil k nejlepším hráčům svého celku a podílel se na dvou trefách.

Nejprve ve 14. minutě lehce prodloužil jeho centr jeden ze spoluhráčů a Ibiševič srovnal na 1:1, v 58. minutě pak stál Darida přihrávkou u zrodu gólu na 3:1, který dal po individuální akci Haraguči. Vzápětí se mohl bývalý hráč Plzně dokonce zapsat mezi střelce, ale sám před domácím brankářem neuspěl.

Německý fotbalový pohár - čtvrtfinále:

Heidenheim (II) - Hertha Berlín 2:3 (10. Feick, 82. Schnatterer z pen. - 14. a 21. Ibiševič, 58. Haraguči), Bochum (II) - Bayern Mnichov 0:3 (39. a 90. Lewandowski, 61. Thiago Alcántara).