reklama

Šilhavý: Tlak byl obrovský, ale titul si zasloužíme

Fotbalisté Liberce se radují ze zisku mistrovského titulu, v popředí je trenér Jaroslav Šilhavý Fotbalisté Liberce se radují ze zisku mistrovského titulu, v popředí je trenér Jaroslav Šilhavý Foto: Eduard Erben

Liberec - Obrovskou radost a další příjemné pocity vstřebával trenér fotbalistů Slovanu Liberec Jaroslav Šilhavý ještě dlouho po skončení zápasu s Plzní, který definitivně rozhodnul o zisku titulu.

"Ještě si vůbec neuvědomuju, čeho jsme dosáhli," řekl na tiskové konferenci Šilhavý, který se dočkal jako hráč či hlavní trenér premiérového prvoligového titulu.

"Jako hráč nebo trenér jsem slavil hlavně záchranu, pod panem Brücknerem (Karlem, jako asistent u národního týmu) jsme za těch sedm let taky slavili úspěchy, ale tentokrát jsem za to byl plně zodpovědný já," dodal.

Titul za parádní fotbal

Hřát na duši může padesátiletého kouče také způsob, jakým jeho tým titul vybojoval. Divácky vděčné aktivní a atraktivní pojetí, pestrá ofenziva, skvělé individuality - podle těchto symbolů fanoušci Liberec v této sezoně spolehlivě poznávali. Přitom před sezonou mezi favority soutěže řazen nebyl.

"S námi nikdo na začátku nepočítal, nebyli jsme pod žádným tlakem, nikdo nás nepasoval ani na pohárové příčky. Hráli jsme parádní fotbal, byli jsme po celou sezonu nahoře a myslím, že jsme si ten titul i zasloužili," zářil rekordman v počtu odehraných prvoligových zápasů.

Bylo to skvělé finále

Poslední krok musel Slovan udělat v závěrečném kole, navíc v přímém souboji s klubem, který v poslední době rovněž patří do výkladní skříně českého fotbalu. Utkání bylo i podle Šilhavého tím správným vyvrcholením letošního ročníku.

"Bylo zvláštní nasazením, atraktivitou. Bylo skvělé, že proti sobě hrály dva týmy, které byly i podle veřejnosti u nás nejlepší," řekl Šilhavý s tím, že by takové finále přál zažít každému.

S přibývajícími koly a čím dál zřetelnější vidinou možnosti zisku titulu se však Liberečtí zároveň dostávali pod tlak.

"Nás nikdo moc nebral moc vážně, o to těžší to bylo na konci, takový tlak z nás zažil jen málokdo."

Kouč věděl, že Liberec gól nedostane

Ten gradoval i v samotném zápase s Plzní. Nápor Západočechů rostl, dvakrát Slovan zachránila tyč.

"Plzeň nás zatlačila, když nám to tam lítalo kolem tyčí, tam jsem si říkal, že to není ani možné. Zůstal jsem ale klidný, protože jsem věděl, že kvůli té povedené sezoně prostě dneska góla nedostanem," popsal Šilhavý pocity během utkání.

Nyní Liberecké čekají velkolepé a jistě bouřlivé oslavy. Přestože se Šilhavý cíti trochu vyčerpaný, přiznal, že pohltí i jeho. "Teď se cítím, jako kdybych sám hrál dva zápasy. Nebudu se držet stranou, ale nijak dlouho nevydržim."

Jaroslav Šindelář, Tomáš Kubánek - 12. 5. 2012 22:30

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama