Inter ve šlágru Serie A přehrál Neapol a útočí na Ligu mistrů

16. 4. 2016 22:59
Inter Milán přehrál Neapol 2:0, na třetí AS Řím nyní ztrácí tři body, Římané ale mají odehráno o zápas méně.
Samir Handanovič v sobotu vynuloval střelce Neapole
Samir Handanovič v sobotu vynuloval střelce Neapole | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté Interu Milán porazili v 33. kole italské ligy Neapol 2:0. Zatímco Inter si upevnil čtvrté místo, Neapol může po nedělním zápase Juventusu s Palermem ztrácet na první příčku již devět bodů.

Inter ukončil čekání na výhru nad Neapolí, které se táhlo od prosince 2012. Svěřenci Roberta Manciniho dnes na druhý tým tabulky vlétli a už po čtyřech minutách otevřel skóre Mauro Icardi. Kapitán Interu zaznamenal v ligových zápasech sedmý gól ze svých posledních deseti střel na branku.

Neapol zahrozila jen zásluhou střely Allana z dálky, naopak na druhé straně mohli přidat druhý gól z velmi dobrých pozic Jovetič a D'Ambrosio. Skórovat se podařilo až těsně před poločasem Marcelu Brozovičovi, který elegantním přehozením Reiny zvýšil na 2:0.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Italská fotbalová liga - 33. kolo:

Boloňa - FC Turín 0:1 (90.+2 Belotti z pen.), Carpi - FC Janov 4:1 (45.+4 Di Gaudio, 45.+5 Lollo, 49. Pasciuti, 86. Sabelli - 34. Pavoletti), Inter Milán - Neapol 2:0 (4. Icardi, 44. Brozovič).