Juventus prohrál šlágr v Neapoli, ligu ale vede o 11 bodů

30. 3. 2014 23:00
Fotbalisté Juventusu Turín po více než pěti měsících v italské lize prohráli, když podlehli v Neapoli 0:2.
Gonzalo Higuaín a spol vyhráli nad Juventusem a AS Řím díky tomu stáhl náskok Atarou dámu na 11 bodů. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín po více než pěti měsících v italské lize prohráli, když podlehli v Neapoli 0:2. "Stará dáma" v lize nebodovala naposledy 20. října na hřišti Fiorentiny a její neporazitelnost se tak zastavila na 22 zápasech.

Druhý AS Řím vyhrál na hřišti nováčka ze Sassuola 2:0 a na Juventus ztrácí 11 bodů. O úvodní branku se v prvním poločase postaral třiadvacetiletý útočník Mattia Destro, který se prosadil ve čtvrtém ligovém zápase v řadě.

Juventus prohrával v Neapoli od 39. minuty, kdy na ofsajdovou past vyzrál José Callejón a centr Lorenza Insigneho tečoval za záda gólmana Gianluigiho Buffona. Španělský záložník zaznamenal už 12. trefu sezony.

Definitivu pak dal Neapoli devět minut před koncem zápasu po zaváhání bránících hráčů křížnou střelou Dries Mertens.

Hosté nedokázali gólově odpovědět a uzavřela se tak zároveň jejich rekordní série 43 zápasů, ve kterých pokaždé alespoň jednou skórovali.

Rozhodčí proti Římu odvolali penaltu

Destro si připsal desátou branku v ročníku v 16. minutě, kdy si obhodil vybíhajícího gólmana Gianlucu Pegola. V 36. minutě to po kontaktu Maročana Mehdiho Benatii s domácím útočníkem Nicolou Sansonem vypadalo, že Sassuolo bude mít šanci zahrávat pokutový kop.

Rozhodčí Nicola Rizzoli také původně penaltu signalizoval, po několikaminutových protestech hostujících hráčů ji však nečekaně odvolal.

"Rozhodčí to původně vůbec odpískat nechtěl, ale brankový mu řekl, že to byla penalta. Zeptal se tedy Sansoneho, jak to bylo, aby se ujistil, jestli mu nemá dát žlutou kartu za simulování. To nás trochu naštvalo. Nemůžete se takhle zeptat hráče, jehož tým se bojí, že sestoupí. Sansone řekl, že uklouzl, ale že jsem ho zároveň zatahal za dres. A tak se rozhodčí rozhodl pokutový kop odvolat," uvedl Benatia.

"Myslím, že rozhodčí udělal velmi dobře, protože on byl ten, kdo měl učinit konečné rozhodnutí. Brankový mu poradil odpískat penaltu, zatímco on požádal hráče, aby byl upřímný. Upřímnost se vždy vyplatí a já mu za ni děkuji," dodal trenér AS Řím Rudi García.

Ve druhém poločase druhý tým tabulky soupeře předčil herně i střelecky, gólově se však urodilo až z poslední šance hostů v zápase. V šesté minutě nastavení využil Brazilec Michel Bastos chyby domácí obrany a střelou k pravé tyči skóre uzavřel.

Výsledky 31. kola:

Sassuolo - AS Řím 0:2 (16. Destro, 90.+6 Bastos), FC Turín - Cagliari 2:1 (45.+1 El Kaddúrí, 71. Cerci - 77. Nene), Hellas Verona - FC Janov 3:0 (88. a 90.+4 Toni, 35. Donadel), Lazio Řím - Parma 3:2 (15. Lulič, 67. Klose, 90.+3 Candreva - 26. Biabiany, 81. vlastní Ciani), Sampdoria Janov - Fiorentina 0:0, Neapol - Juventus Turín 2:0 (37. Callejón, 81. Mertens)

1. Juventus Turín 31 26 3 2 67:22 81
2. AS Řím 30 21 7 2 58:15 70
3. Neapol 31 19 7 5 59:32 64
4. Fiorentina 31 15 7 9 49:33 52
5. Inter Milán 30 12 12 6 47:31 48
6. Parma 30 12 11 7 49:37 47
7. Bergamo 31 14 4 13 37:39 46
8. Lazio Řím 31 12 9 10 40:40 45