reklama

Serena střídá Kvitovou na wimbledonském trůnu

A. Radwaňská - S. Williamsová 1:6, 7:5, 2:6
Radost Sereny Williamsové z triumfu ve Wimbledonu Radost Sereny Williamsové z triumfu ve Wimbledonu Foto: Reuters

Londýn - Bývalá královna je zpátky na wimbledonském trůnu. Americká tenistka Serena Williamsová po po dvou letech opět vyhrála londýnský grandslamový turnaj, když ve finále po setech porazila Polku Agnieszku Radwaňskou.

Ťřicetiletá tenistka tak získala svůj pátý wimbledonský titul a ovládla celkově čtrnáctý grandslamový turnaj.

Zpočátku se zdálo, že bude finále jasnou záležitostí. Polka, kterou už před finále trápily zdravotní problémy, se nemohla dostat do tempa a snadno přicházela o svůj servis. Američanka vedla už 5:0 a měla dva setboly, pak se ale Radwaňská zvedla a alespoň odvrátila hrozícího kanára. 

Poté zápas na chvíli přerušil déšť a hráčky se odešly zhruba na čtvrthodiny schovat. V druhé sadě opět dosavadní světová trojka nezačala dobře a pustila soupeřku k brejku. Brzy se ale oklepala, zpřesnila své údery a set úplně otočila.

Zvládla návrat i po plicní embolii

Utkání tak musela rozhodnout až třetí sada. V ní se ale mladší ze sester Williamsových rozpodávala ke skvělému výkonu a přidala i přesné returny. Set nakonec získala poměrem 6:2 a po dvou letech získala další wimbledonský titul.

Serena Williamsová se tak dokázala vrátit na wimbledonský trůn i poté, co od roku 2010 laborovala se zraněním nohy a plicní embólií, kterou u ní následně lékaři objevili.

Američanka navíc může získat pomyslný double. Dnes ji totiž ještě čeká finále čtyřhry po boku sestry Venus, kde si zahraje proti české dvojici Hlaváčková - Hradecká.

Wimbledon, mezinárodní tenisové mistrovství Anglie (tráva, dotace 16,06 milionu liber):

Ženy:

Dvouhra - finále:

S. Williamsová (6-USA) - A. Radwaňská (3-Pol.) 6:1, 5:7, 6:2.

Sport - 7. 7. 2012 17:36

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama