Schalke si poradilo s Herthou a v bundeslize je druhé

28. 3. 2014 23:00
Fotbalisté Schalke zdolali ve 28. kole německé ligy Herthu Berlín 2:0 a posunuli se na druhou příčku tabulky.
Klaas Jan Huntelaar pomohl jedním gólem Schalke k posunu na druhou příčku tabulky. | Foto: Reuters

Gelsenkirchen - Fotbalisté Schalke zdolali ve 28. kole německé ligy Herthu Berlín 2:0 a posunuli se na druhou příčku tabulky. Na stříbrné místo za mistrovský Bayern se může v sobotu vrátit Dortmund v případě vítězství ve Stuttgartu.

Tým z Gelsenkirchenu poslal do vedení Chinedu Obasi v 16. minutě, hned minutu po přestávce pak inkasoval ligový nováček podruhé po trefě Klaase-Jana Huntelaara.

Nizozemský kanonýr vstřelil už 11. gól v sezoně, třebaže většinu podzimu zmeškal kvůli zranění. Za posledních pět duelů se trefil posedmé.

Schalke se dál může pyšnit skvělou jarní bilancí. Po Huntelaarově uzdravení vyhrálo deváté z dvanácti utkání, přičemž jedinou porážku utrpělo s ligovým suverénem Bayernem, který v úterý s předstihem rekordně rychle vybojoval titul.