Dortmund zvítězil ve vestfálském derby, Gebre Selassie skončil na nosítkách

8. 11. 2015 17:36
Dortmund ovládl vestfálské derby. Schalke nestačily ani dvě branky Huntelaara. Borussia stále ztrácí na vedoucí Bayern pět bodů.
O vítěznou branku se postaral Pierre-Emerick Aubameyan
O vítěznou branku se postaral Pierre-Emerick Aubameyan | Foto: Reuters

Dortmund - Fotbalisté Dortmundu porazili ve vestfálském derby v německé lize Schalke 3:2 a po čtvrté výhře v řadě ztrácejí na vedoucí Bayern Mnichov stále pět bodů. Schalke, s kterým v základní skupině Evropské ligy dvakrát remizovala pražská Sparta, z posledních tří zápasů získalo jediný bod.

Závěr prvního poločasu byl bohatý na góly. Po půlhodině hry otevřel skóre po Ginterově centru domácí záložník Kagawa, o tři minuty později ale vyrovnal nizozemský reprezentant Huntelaar. Přesto hosté šli do šaten s jednogólovým mankem, neboť krátce před přestávkou vrátil Dortmundu vedení Ginter.

Borussia měla v zápase převahu a potvrdila ji i po změně stran. Trefil se Aubameyang, který 14. brankou v sezoně znovu srovnal gólový účet s Lewandowským z Bayernu. Následně vytáhl několik povedených zákroků brankář Schalke Fährmann a v 71. minutě dal hostům naději na bodový zisk druhým zásahem Huntelaar. Vyrovnávací gól ale celek z Gelsenkirchenu nepřidal.

V dalším utkání Brémy porazily Augsburg 2:1. V 83. minutě ale musel opustit hřiště na nosítkách český reprezentant Theo Gebre Selassie. Obránce Werderu zůstal otřesen po srážce s brankářem. Za poražený tým odehrál posledních 35 minut záložník Jan Morávek.

Německá fotbalová liga - 12. kolo:

Dortmund - Schalke 3:2 (30. Kagawa, 43. Ginter, 48. Aubameyang - 33. a 71. Huntelaar), Augsburg - Brémy 1:2 (90.+1 Verhaegh z pen. - 58. Pizarro, 69. Bartels).