Satoranský zářil v Eurolize, proti Galatasarayi dal 17 bodů

13. 2. 2015 0:21
Basketbalista Tomáš Satoranský odehrál nejlepší zápas v tomto ročníku Evropské ligy, k vítězství Barcelony nad Galatasarayem Istanbul 82:70 přispěl sedmnácti body.
Tomáš Satoranský byl proti Galatasarayi hlavním tahounem Barcelony
Tomáš Satoranský byl proti Galatasarayi hlavním tahounem Barcelony | Foto: ČTK

Barcelona - Basketbalista Tomáš Satoranský odehrál nejlepší zápas v tomto ročníku Evropské ligy a přispěl k vítězství Barcelony v osmifinálové skupině E nad Galatasarayem Istanbul 82:70. Český reprezentant dal 17 bodů a překonal o sedm bodů své dosavadní střelecké maximum. K tomu připojil čtyři asistence a dva doskoky.

Satoranský měl nejlepší mušku z basketbalistů Barcelony, kteří o své výhře rozhodli v druhé čtvrtině, již ovládli poměrem 30:19 a v poločase vedli o 13 bodů. Za nejlepším střelcem zápasu Srbem Zoranem Ercegem z Galarasaraye zaostal jen o bod. Satoranský začínal netypicky v základní sestavě, strávil na hřišti téměř půl hodiny a byl druhým nejvytíženějším hráčem španělského týmu.

Svou důležitost Satoranský ukázal především v závěrečných minutách, kdy dvěma trojkami krátce po sobě odrazil závěrečný instanbulský nápor.

Barcelona je v neúplné tabulce skupiny E třetí se čtyřmi výhrami a třemi porážkami.