Bída a debakl. Kvitová na Turnaji mistryň padla s Radwaňskou

Příliš mnoho chyb a Kvitová v Singapuru padla s Polkou
V tyrkysově modrém oblečení i botách hrající Kvitová si v úvodních hrách zápasu držela podání, stejně jako soupeřka.
Zlom ale přišel za stavu 2:2.
Česká favoritka naprosto odpadla, snad každý druhý míč zakončila ranou do sítě a po čtyřech prohraných hrách za sebou ztratila první set. Polka ho vyhrála 6:2.
Ve druhém setu se Kvitová mírně zlepšila, poprvé získala podání Radwaňské a vedla 3:2.
21. 10. 2014 16:56
Maria Šarapovová na úvod Turnaje mistryň překvapivě podlehla Caroline Wozniacké. Petra Kvitová zase Polce Radwaňské

Singapur - Start do letošního Turnaje mistryň se Petře Kvitové vůbec nepovedl. S Agnieszkou Radwaňskou prohrála naprosto jednoznačně 2:6 a 3:6. (Utkání jsme sledovali živě zde).

Česká tenistka odehrála bídný duel, prezentovala se obrovským množstvím nevynucených chyb, špatně se hýbala a soupeřce výhru doslova darovala. Polka se spolehla pouze na trpělivou defenzivu a tato taktika jí vyšla dokonale.

Záběry na předzápasové soustředění obou hráček jakoby předznamenaly, co se bude na kurtu dít. Zatímco Radwaňská se poctivě rozehřívala na běžeckém pásu, Kvitová seděla na zemi a vtipkovala s trenérem Kotyzou.

Kvitovou srazily nevynucené chyby

V úvodních hrách zápasu to přitom na žádný debakl nevypadalo. Kvitová si držela podání, stejně jako soupeřka. Zlom ale přišel za stavu 2:2. Česká favoritka naprosto odpadla, snad každý druhý míč zakončila ranou do sítě a po čtyřech prohraných hrách za sebou ztratila první set.

Ve druhém to chvíli vypadalo na obrat. Za stavu 2:2 poprvé sebrala polské sokyni servis, jenže vzápětí jej nepotvrdila, což Radwaňskou nakoplo k rozhodujícímu úniku. Polka porazila českou tenistku teprve po druhé ze sedmi vzájemných utkání.

Epická bitva Šarapovové s Wozniackou

Prvním překvapením druhého dne turnaje ale byl jiný zápas. Vstup do elitního klání šampionů v úterý totiž nezvládla také světová dvojka Maria Šarapovová, která v epickém zápase podlehla za tři a čtvrt hodiny Caroline Wozniacké 6:7, 7:6, 2:6.

"Jsem strašně unavená, ale zároveň šťastná, že jsem vstup do turnaje zvládla," uvedla po utkání Wozniacká. "Na začátku roku by mě ani nenapadlo, že tu budu."

V druhém dnešním zápase bílé skupiny se utkají Petra Kvitová a Agnieszka Radwaňská, jejichž duel můžete sledovat živě zde.

Tiebreak Wozniacká otáčela

Dánka měla do zápasu vstup jednoznačně lepší - a to i když první dvě své hry na podání musela získat přes brejkboly. Šarapovové totiž sebrala první servis a rázem vedla 3:0 Jenže následně Ruska přitlačila tvrdou hrou Wozniackou za základní čáru a dostala se do vedení 5:4 při svém podání. Velkou šanci dorazit první set ale odmítla.

Wozniacká totiž sebrala soupeřce servis podruhé a dokonce si následně vypracovala za stavu 6:5 setbol. Ten ale neproměnila a šlo se do tiebreaku. V něm měla nejprve navrch světová dvojka, která ale od stavu 4:2 ztratila pět míčků v řadě, přičemž setbol proměnila za Dánku devátou dvojchybou v sadě.

Ruska se po brejku rozplakala

Pokažený tiebreak se na ruské tenistce projevil hned v první hře druhé sady, kterou Šarapovová ztratila. Ztracený brejk si však dokázala vzít za stavu 2:3 zpět. V tu chvíli hrála Ruska skvěle a zdálo se, že vše směřuje k obratu v utkání.

Jenže chyba lávky. Hned v další hře si totiž vzala Wozniacká ztracenou výhodu zpět a i když poté Šarapovovou na lavičce mocně povzbuzoval její trenér, ruská favoritka se nad ztraceným gemem rozplakala.

Dánské tenistce poté už stačilo jen udržet si dvakrát servis, jenže za stavu 5:4 zápas nedokázala doservírovat a v následném tiebreaku jednoznačně tahala za kratší konec.

Třetí set Šarapovová nezvládla

Třetí sadu nicméně překvapivě začala lépe Wozniacká, která vedla v jejím úvodu 2:0, ovšem Ruska dokázala okamžitě ztrátu srovnat. Tou dobou už se hrálo neuvěřitelné tři hodiny.

Podobně jako v předchozím setu ale Ruska hned vzápětí ztratila svůj servis a Wozniacká už tuhle nabídnutou šanci nepustila. Za stavu 5:2 si dokonce při podání soupeřky vypracovala mečbol, který po po třech a čtvrt hodině proměnila díky nevynucené chybě soupeřky.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 6,5 mil. dolarů):

Bílá skupina:

Wozniacká (8-Dán.) - Šarapovová (2-Rus.) 7:6 (7:4), 6:7 (5:7), 6:2, A. Radwaňská (6-Pol.) - Kvitová (3-ČR) 6:2, 6:3