1. 5. 2016 8:47
Basketbalisté San Antonia začali čtvrtfinálovu sérii play off NBA proti Oklahomě skvěle. Spurs zvítězili o 32 bodů, LaMarcus Aldridge nastřílel 38 bodů.
LaMarcus Aldridge (12).
LaMarcus Aldridge (12). | Foto: Reuters

San Antonio - Basketbalisté San Antonia rázně vstoupili do série druhého kola play off Západní konference NBA proti Oklahomě a rozdrtili hosty o 32 bodů 124:92. Lídrem Spurs byl s 38 body LaMarcus Aldridge, Kawhi Leonard přidal 25 bodů, zatímco v týmu Thunder se nikdo včetně hvězdného dua Kevin Durant, Russell Westbrook nedostal přes dvacet bodů. Nejúspěšnějším střelcem hostů byl s 19 Serge Ibaka.

Spurs v letošním play off ještě nezaváhali, v prvním kole vyhráli všechny čtyři zápasy s Memphisem. Do duelu s Oklahomou vtrhli 43 body v první čtvrtině a stejné číslo vyjadřuje i největší rozdíl ve skóre v průběhu utkání. V jeho poslední čtvrtině mohla základní pětka Spurs odpočívat na lavičce před pondělním pokračování série.

Aldridge s Leonardem dali v prvním poločase dohromady 45 bodů, celý tým soupeře dohromady se do hlavní přestávky dostal jen na čtyřicet.

"My dnes měli den, oni ne. To se v NBA stává. Míči se chtělo do koše," konstatoval trenér San Antonia Gregg Popovich. "Tohle jsme až zase tolik nečekali, ale na začátek série to bereme," řekl veterán domácího týmu Tim Duncan.

V pondělí bude mít Oklahoma znovu v San Antoniu možnost odvety. Ve vzájemných zápasech v této sezoně ale platí, že vyhrává domácí tým, byť v dubnovém utkání základní části Spurs uhájili vlastní palubovku až po prodloužení.

"Určitě teď nesedíme v kabině a neřveme na sebe. Víme, že musíme hrát lépe. A budeme," řekl Durant, autor 16 bodů.