Saláka dělilo pět minut od nuly, Slovan porazil Petrohrad

22. 2. 2015 15:41
Gól z 56. minuty připravil českého reprezentačního brankáře Alexandra Saláka v Kontinentální lize o druhé čisté konto za sebou.
Alexandr Salák
Alexandr Salák | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Gól z 56. minuty připravil českého reprezentačního brankáře Alexandra Saláka v Kontinentální lize o druhé čisté konto za sebou. V utkání hokejistů Barysu Astana s Novosibirskem zvítězili domácí 1:0, čtyři a půl minuty před koncem o tom střelou od modré čáry rozhodl Kevin Dallman.

Salák naposledy v KHL nastoupil 13. února, kdy Novosibirsku vychytal domácí výhru 4:0 právě nad Barysem a potřetí v sezoně udržel čisté konto. Pak odletěl do Prahy, aby byl u narození svého třetího potomka: první dcera dostala jméno Charlotte Mia.

Sibir, vedoucí celek Černyšovovy divize, neskóroval ani v minulém utkání: v pátek prohrál v Omsku 0:3.

Jen jeden gól dostal také Jakub Kovář, ale ani Jekatěrinburg toho nedokázal využít k bodovému zisku. Tým, který už má jistou účast v play off, v Chanty-Mansijsku rovněž podlehl 0:1.

Stejný osud do třetice potkal i Jakuba Sedláčka z Dinama Riga, jemuž v Minsku domácí hráči vstřelili jedinou branku zápasu 11 vteřin před koncem třetí třetiny.

Nejproduktivnější Čech v lize Jan Kovář si připsal vítěznou branku, s Magnitogorskem vyhrál v Čeljabinsku 4:2. První gól domácího mužstva vstřelil Martin Růžička.

Finančními problémy sužovaný Slovan Bratislava dohrává soutěž jen s neúplnými třemi pětkami, ale i s omezeným počtem hráčů si doma vyšlápl na favorizovaný Petrohrad a zvítězil 5:2. V 57. minutě sice Roman Červenka snížil na 2:3, domácí hokejisté pak ale dvakrát trefili prázdnou petrohradskou branku.

Kontinentální hokejová liga:

Barys Astana - Novosibirsk 1:0, Chanty-Mansijsk - Jekatěrinburg 1:0, Čeljabinsk - Magnitogorsk 2:4 (M. Růžička 1+0, Bulis 0+1 - Jan Kovář1+0), Ufa - Novokuzněck 4:1, Lada Togliatti - Kazaň 1:4, Dinamo Minsk - Dinamo Riga 1:0, Dynamo Moskva - Nižnij Novgorod 2:3, Viťaz Podolsk - Čerepovec 1:4, HK Soči - CSKA Moskva 2:3 po sam. nájezdech, Slovan Bratislava - Petrohrad 5:2 (za hosty Červenka 1+0), Záhřeb - Jokerit Helsinky 4:5 po sam. nájezdech.