Salák vychytal v prvním čtvrtfinále KHL Magnitogorsk

Aktualizováno 13. 3. 2015 21:39
Český reprezentační gólman Alexander Salák vychytal první čisté konto v play off KHL a dovedl Novosibirsk k výhře v úvodním utkání čtvrtfinálové série s Magnitogorskem.
Alexander Salák zářil.
Alexander Salák zářil. | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Český reprezentační gólman Alexander Salák vychytal první čisté konto v play off Kontinentální hokejové ligy a dovedl Novosibirsk k výhře v úvodním utkání čtvrtfinálové série s Magnitogorskem. Sibir v domácím prostředí zvítězil 2:0, Saláka nedokázal překonat ani nejproduktivnější český hokejista v KHL Jan Kovář.

Salák v utkání kryl 38 střel, domácí hráči na branku Metallurgu vyslali jen 24 puků. Výhru Novosibirsku zařídili David Ullström, jenž otevřel skóre v 38. minutě, a Alexej Kopějkin v poslední třetině gólem z přesilovky.

V osmifinále s Čeljabinskem odchytal Salák pět utkání a byl u všech čtyř výher. Úvodní zápas série vynechal kvůli disciplinárnímu trestu. V posledních třech duelech play off dostal pouze dva góly.

Až v 98. minutě skončil zápas Kazaň - Omsk, vítězství 4:3 zajistil hostům Širokov. V Západní konferenci podruhé vyhrál CSKA Moskva nad Jokeritem Helsinky, naopak moskevské Dynamo i s přispěním jedné asistence obránce Filipa Nováka zvítězilo v Petrohradu 4:1 a srovnalo stav série.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 1. zápasy:

Novosibirsk - Magnitogorsk 2:0 (čisté konto Salák), Kazaň - Omsk 3:4 po prodl.

Západní konference - 2. zápasy:

CSKA Moskva - Jokerit Helsinky 4:0, stav série 2:0, Petrohrad - Dynamo Moskva 1:4 (za hosty Novák 0+1), stav série 1:1.