Salák: Jen rozhodčí ví, proč hráli Švédi tolik přesilovek

Adam Sušovský Adam Sušovský
5. 5. 2013 12:19
Podle brankáře Alexandra Saláka nechybělo moc. Švédi včera určitě k poražení byly. Rozhodly ale přesilovky. Proč jich bylo tolik, ví jen rozhodčí.
Alexander Salák držel naděje českého týmu. Se Švédskem na MS ale Češi prohráli 1:2. | Foto: Michal Eger

Stockholm (od našeho zpravodaje) - Podle brankáře Alexandra Saláka nechybělo moc, aby Češi včera Švédy na hokejovém mistrovství světa porazili.

"Nemohli jsme se ale dostat do tempa, protože jsme seděli na trestné lavici. Proč měli Švédi tolik přesilovek, to ví asi jen ruský pan rozhodčí," řekl.

Byl to ale hlavně Salák, který včera Čechy zachránil od mnohem horšího výsledku.

V bráně se mohl rozkrájet, vytáhl několik fantastických zákroků, předvedl zase výkon hodný brankářské jedničky. Češi ale ztrátu jednoho gólu vepředu umazat nedokázali...

Na konci už se zápasem nic dělat nešlo?
Už to bylo takové otevřené, my jsme se snažili. Škoda, protože si myslím, že Švédové dnes byli k poražení.

Vše ale začalo hodně špatnou první třetinou, co se stalo?
Co na to říct? Bohužel Švédi měli první dvě třetiny spoustu přesilovek. Já bohužel nevím proč, to ví asi jenom ruský pan rozhodčí. Ale tak to je.

Co chybělo k tomu, abyste zápas vyhráli?
Dneska tomu moc nechybělo. Tyhle těžké zápasy se hrají takhle. Je to těsný výsledek. Nám dělalo problém, že jsme se nemohli dostat do tempa, jak jsme pořád seděli na trestné lavici.

Za dva zápasy jste dali jen tři góly a všechny pouze v přesilovkách. Není to tím?
Ono je to těžké, góly většinou padají v početní výhodě a zvlášť, když hrajete na mistrovství světa. Hlídáte si defenzívu a jsou tady nejlepší hráči na světě. Všichni vědí, jak to mají hrát zezadu. Při hře 5 na 5 je hodně těžké skórovat, nebo soupeře přehrávat. Oslabení a přesilovky budou rozhodovat.

Na konci druhé třetiny se stala kuriózní situace. Musel jste do brány pustit na jedno střídání Pavla Francouze, co se stalo?
Soupeř tam zvedal helmu ze hřiště. Před šampionátem jsme měli mítink, kde se říkalo, že jakmile zvedá hráč helmu na hřišti, jsou to jasné dvě minuty. Tak jsem vyjížděl a chtěl jsem se napít, rozhodčí to ale posoudil takhle.