Sibiřský celek vyřadil z play off obhájce titulu, Metallurg Magnitogorsk.
Alexander Salák
Alexander Salák | Foto: Michal Eger

Novosibirsk - Předpokládaná jednička českého týmu na MS v Praze Alexandr Salák dovedl Sibir Novosibirsk do semifinále KHL.

Sibiřský celek ve čtvrtečním pátém zápase série porazil obhájce titulu Metallurg Magnitogorsk 3:1 a semifinále konference ovládl celkově 4:1.

Salák se dnes do branky vrátil po jednozápasové nucené pauze, neboť si musel odsedět trest za napadení Maxima Jakuceni ve třetím duelu série (video zde).

Nucená pauza se na něm ovšem nijak neprojevila, ze 27 střel za svá záda propustil jedinou, to když šla "Magnitka" v polovině utkání do vedení, ale už o dvě minuty vyrovnal Sergej Šumakov.

Vítěznou branku zápasu i série pak dal dvě minuty před koncem duelu Igor Ožiganov.

Vyřazení Magnitogorsku znamená, že bude pro národní tým k dispozici útočník Jan Kovář, nejlepší nahrávač základní části Kontinentální ligy.

Novosibirsk postoupil do finále Východní konference poprvé v historii. Narazí v něm na Kazaň, která rovněž vyřadila Omsk 4:1 na zápasy. V Západní konferenci budou o postup do ligového finále usilovat Petrohrad a CSKA Moskva.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 5. zápasy:

Novosibirsk - Magnitogorsk 3:1, konečný stav série 4:1,

Kazaň - Omsk 2:0, konečný stav série 4:1.

Západní konference - 5. zápas:

CSKA Moskva - Jokerit Helsinky 4:2 (za hosty Koukal 0+1), konečný stav série 4:1.