Sadská nečekaně zdolala Liberec

ČTK
19. 12. 2006 20:54
Liberec  - Basketbalisté Sadské zvítězili v dnešním předehrávaném utkání 15. ligového kola v Liberci 104:102 po prodloužení a opět se víc odpoutali od posledního BBK Brno.
Basketbal - ilustrační foto.
Basketbal - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Domácí přitom měli zápas rozehraný velmi nadějně, po třetí čtvrtině vedli o čtrnáct bodů, následující desetiminutovku však prohráli 16:30 a v prodloužení selhali.

Závěr zápasu byl nesmírně dramatický. Hosté měli v poslední minutě výhodu několika trestných hodů, které neproměnili, ale Liberečtí nedokázali odražené míče doskočit, a tím vrátili Sadskou do hry. Ta nakonec v hale prvoligového nováčka zvítězila těsným dvoubodovým rozdílem a připsala si čtvrtou výhru v sezoně.

"Je to první zápas, kdy jsem velmi zklamaný z přístupu svých hráčů," řekl novinářům trenér Liberce Jan Slowiak. "Ten zápas jsme mohli v klidu dovést k vítězství, ale laxním přístupem jsme ho ztratili," dodal.

Kouč Sadské Karel Forejt ocenil své svěřence za nezměrnou bojovnost. "Pro diváky to byl dnes asi dobrý zápas, podle výšky skóre asi se slabšími obranami, ale pro nás se šťastným koncem," prohlásil Forejt.

Výsledek - 15. kolo:
Liberec - Sadská 102:104 po prodl. (27:21, 49:39, 69:55, 85:85)
Nejvíce bodů:
Tomaszek 26, Černošek 22, Kraus 19, Landa 14, T. Tóth 10 - Šušák 21, Vukotič a Lyle po 19, Novák 11, Kubálek a Kukačka po 10. Rozhodčí: Paulík, Rozsypal, Hruša. Trestné hody: 29/18 - 25/16. Fauly: 24:26. Pět chyb: 45. L. Tóth - 36. Kukačka. Trojky: 6:10. Diváci: 650. Nejlepší hráč: Šušák.

1. Nymburk 14 13 1 1265:1036 27
2. Děčín 14 11 3 1220:1066 25
3. A Plus Brno 14 10 4 1176:1085 24
4. Prostějov 14 9 5 1225:1042 23
5. Liberec 15 7 8 1207:1185 22
6. Pardubice 14 7 7 1210:1160 21
7. Ostrava 14 7 7 1092:1139 21
8. Mlékárna Kunín 14 6 8 1179:1098 20