S Ústím postupuje do první ligy také Jihlava

19. 5. 2012 17:02
Rozhodla o tom výhra ve 29. kole 2. ligy nad Třincem 3:0
Fotbalisté Jihlavy se znovu mohou těšit například na zápasy se Spartou
Fotbalisté Jihlavy se znovu mohou těšit například na zápasy se Spartou | Foto: Jakub Šafránek

Jihlava - Fotbalisté Jihlavy se po šesti letech vracejí do nejvyšší soutěže. Dnes o tom rozhodla jejich výhra v 29. kole druhé ligy 3:0 nad Třincem. Jihlava tak na cestě mezi elitu doprovodí Ústí nad Labem, které slavilo postup před týdnem.

Vysočině, která naposledy prohrála 23. března, zajistili postupový výsledek svými trefami útočníci Sedláček s Teclem a střídající Karlík. Radost domácích pak byla v ostrém kontrastu se smutkem a zmarem Třince, který je kolo před koncem soutěže už jistým sestupujícím.

Jihlavě by dnes postup zajistil i remízový výsledek, ale tým kouče Romana Pivarníka proti Slezanům odmítl úspornou hru. I když zápas se mohl vyvíjet lépe pro Třinec, kdyby sudí Býma ve třinácté minutě proti domácím odpískal penaltu, které se hosté dožadovali po zákroku na Surynka. Vzápětí šli do vedení, když se zblízka po pasu Vaculíka prosadil posedmé v sezoně Sedláček.

Hostům už tak složitou situaci ještě víc zkomplikoval jejich záložník Rehák, který ve 25. minutě po faulu na Kučera dostal rovnou červenou kartu a poslal Třinec do dlouhého oslabení. Náskok Jihlavy nezvýšil ve velké šanci nejlepší střelec soutěže Tecl, brankář Třince Lipčák už po změně stran zasáhl i proti jeho hlavičce a ráně domácího kapitána Velického.

Tecl se přesto dvanácté branky v sezoně dočkal, když v 62. minutě zblízka zavěsil pod břevno, a jihlavský stadion se v tu chvíli už začal naplno oddávat postupovému veselí. Pět minut před koncem pečeť na jihlavský postup ještě přidal střídající Karlík, který se prosadil přesnou hlavičkou. Jihlava ve druhé lize drží už devítizápasovou neporazitelnost. "Hola, hola, hola, první liga volá," bouřil kotel domácích fanoušků na konci.