Růžičkovi se premiéra povedla. Piráti porazili ruský Omsk

29. 7. 2015 20:37
Úvodní zápas na lavičce Chomutova absolvoval bývalý reprezentační trenér Vladimír Růžička. A premiéra to byla povedená. Piráti zdolali ruský Omsk 4:3.
Vladimír Růžička
Vladimír Růžička | Foto: Lukáš Caha

Chomutov - Hokejisté Chomutova zdolali v úvodním přípravném utkání Avangard Omsk 4:3 a kouč Vladimír Růžička se dočkal úspěšné premiéry na střídačce Pirátů proti klubu, který patřil mezi uchazeče o jeho služby. V dresu Avangardu se představila v brance posila ze Slavie Dominik Furch a dvě asistence si připsal Vladimír Sobotka.

Bezbrankový stav před 5028 diváky prolomil ve 29. minutě v přesilovce tečí Vondrka a za 23 vteřin překonal Furcha také bek Havel. Avangard dokázal vyrovnat. Po 28 sekundách třetí třetiny se trefil Ahnelöv a ve 46. minutě také Kuljaš. Za 158 vteřin ale vrátil Chomutovu vedení David Květoň, v 55. minutě zvýšil Hřebejk a Omsk už jen snížil v početní výhodě díky Valentěnkovi.

Přípravný hokejový zápas:

Piráti Chomutov - Avangard Omsk 4:3 (0:0, 2:0, 2:3)

Branky: 29. Vondrka, 29. R. Havel, 48. D. Květoň, 55. Hřebejk - 41. Ahnelöv, 46. Kuljaš, 57. Valentěnko.