reklama

Rusové klamou svět. Puky prý vyrobili oni, jsou ale z Česka

Podle nejvyšších představitelů organizačního výboru Her v Soči se bude hrát hokej s ruskými puky, na nichž je však nápis Rubena Made in Czech Republic (ilustrační foto). Podle nejvyšších představitelů organizačního výboru Her v Soči se bude hrát hokej s ruskými puky, na nichž je však nápis Rubena Made in Czech Republic (ilustrační foto). Foto: CPA Eduard Erben

SočiPuky jsou vyrobeny tady v Rusku, z ruských materiálů, ruskými designéry, takže to jsou naše originální ruské puky. To jsou slova prezidenta organizačního výboru Her v Soči Dmitrije Černyšenka.

"Puk musíte mít rádi, protože je to hlavní atribut hokeje a tenhle mám rád obzvlášť, protože je ruský. Tímhle pukem my dostávat góly nebudeme, ale soupeři ano. Když naši vystřelí a puk poletí do tyčky, tak se odrazí rovnou do branky," doplnil jej v rozhovoru pro Český rozhlas šéf ruské hokejové federace Vladislav Treťjak.

Skutečně jde však o ruský puk? Pokud by to byla pravda, proč je na jejich hraně velkým nápisem uvedeno Rubena a Made in Czech Republic?  

Tradiční výrobce puků, firma Gufex z Kateřinic u Vsetína, která pravidelně zásobuje pořadatele všech turnajů pořádaných IIHF, tedy například seniorských světových šampionátů, puky pro Hry v Soči nevyrábí. Realizace se však chopila jiná česká firma, Rubena, která má své sídlo v Hradci Králové a Náchodě.

A jelikož Rubena vyrobila puky ve svých závodech, což na nich navíc i zdůrazňuje nepřehlédnutelným nápisem, usvědčili se pánové Černyšenko a Treťjak ze lži.

Sport - 23. 12. 2013 0:00

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (blogy@aktualne.cz)

reklama