Ruský favorit nezaváhal, Francii nepovolil ani gól

22. 5. 2014 18:05
Rusko na MS v hokeji prošlo mezi nejlepší čtyři týmy, když ve čtvrtfinále porazilo Francii 3:0.
Rusové bez problémů vyřadili Francii
Rusové bez problémů vyřadili Francii | Foto: Reuters

Minsk - Bez větších problémů prošli po českých hokejistech do semifinále mistrovství světa v Minsku také Rusové. Hlavní favorit na zlato porazil Francii 3:0, když rozprostřel své góly do všech třetin. Postupně se trefili Anisimov, Malkin a Kutuzov.

Soupeřem Ruska v boji o finále bude vítěz večerního souboje Švédsko - Bělorusko.

Zprvu to vypadalo na jasný zápas. Už v páté minutě dostal Anisimov od Jakovleva ideální přihrávku na pravý kruh, nabruslil si na střed a propálil Hueta.

Jenže pak jako by sborná zařadila nižší rychlostní stupeň a šetřila se. A i když měla k dispozici přesilové hry, počínala si staticky a situace překombinovávala. Francie se tak snadno dostala do zápasu a do kabin se šlo za stavu 1:0.

Sborná hrála na půl plynu

V druhé části začínali Rusové rozehranou přesilovkou a v ní ukázal Malkin šikovnost, když vyjetého Hueta zaskočil rychlým zasunutím u přední tyče. Favorit tak vedl 2:0 a opět nepotřeboval nikam pospíchat.

Sborná poté hrála dlouhou přesilovku pěti proti třem, ale z ruských hokejek nevyšla jediná kloudná střela. Nebezpeční byli paradoxně při oslabení, když Dadonov ujel do sóla, ale ztroskotal na betonech Hueta.

Třetí pojišťovací gól dali Rusové až ve třetí třetině, když využil zmatku před brankou a pohotově napálil puk do sítě. Francouzi pak ještě zkoušeli v závěru hrát v šesti bez brankáře, ale nedocílili ani čestného gólu.

Mistrovství světa v hokeji v Minsku - čtvrtfinále:

Rusko - Francie 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Anisimov (Jakovlev), 21. Malkin (Kuljomin, Tichonov), 48. Kutuzov (Kuljomin, Malkin). Rozhodčí: Kaval (USA), Jeřábek - Lederer (oba ČR), Carlson (Kan.). Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 14.011.

Rusko: Bobrovskij - Denisov, Čudinov, Medveděv, Kutuzov, Jakovlev, Bělov, Zubarev - Plotnikov, Šipačov, Ovečkin - Tichonov, Malkin, Kuljomin - Anisimov, Širokov, Zaripov - Kalinin, Burmistrov, Dadonov. Trenér: Oleg Znarok.

Francie: Huet - Besch, Auvitu, Amar, Manavian, Janil, Dieude Fauvel - Bellemare, S. da Costa, Roussel - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - Fleury, T. da Costa, Ritz - Tardif, B. Henderson, Raux - Guttig. Trenér: Dave Henderson.