Rumunští ragbisté předvedli proti Kanadě největší obrat v historii MS

Aktualizováno 6. 10. 2015 22:56
Ragbisté Rumunska předvedli nevídaný zvrat, když dnešní zápas proti Kanadě ze stavu 0:15 otočili na končených 17:15. K vítězství pomohlo Rumunům i vyloučení Jebba Sinclaira osm minut před koncem za stavu 15:7 pro Kanadu, která ve čtrnácti lidech náskok neudržela.
Tento kanadský fanoušek se radoval pouze do stavu 15:0, pak začali úřadovat Rumuni. | Foto: Reuters

Leicester - Největší obrat v historii mistrovství světa předvedli rumunští ragbisté proti Kanadě, kterou porazili 17:15, i když prohrávali 0:15. Vítězství jim zajistil tři minuty před koncem z trestného kopu Florin Vlaicu.

Zatímco Kanaďané se v duelu dvou týmů bez šance na postup do čtvrtfinále rozloučili s turnajem čtvrtou porážkou, rumunský celek čeká ještě nedělní zápas s Itálií. V případě vítězství obsadí třetí místo ve skupině D a bude mít jistou účast na příštím světovém šampionátu v roce 2019 v Japonsku.

Kanada se navzdory dalšímu nezdaru zapsala do historie. Její křídelník D.T.H. Van Der Merwe položil pětku i ve čtvrtém utkání ve skupině, což se před ním povedlo jen Velšanovi Shanu Williamsovi v roce 2007. Jihoafrický rodák Van Der Merwe se stejně prosadil i v předchozích zápasech proti Irsku, Itálii a Francii.

K úspěchu však jeho pětka opět nevedla. Rumunsku se v závěrečných 28 minutách povedl dokonalý obrat. Dvěma pětkami se na něm podílel kapitán Mihai Macovei. K vítězství pomohlo Rumunům i vyloučení Jebba Sinclaira osm minut před koncem za stavu 15:7 pro Kanadu, která ve čtrnácti lidech náskok neudržela.