Rozjetý Kornfeil zajel v kvalifikaci v Sepangu pátý čas

Aktualizováno 24. 10. 2015 11:29
Jakub Kornfeil pokračuje v povedených výsledcích a v kvalifikaci na nedělní závod v malajském Sepangu obsadil pátou příčku, Karel Hanika dojel čtrnáctý.
Jakub Kornfeil má důvod k rozdávání úsměvů.
Jakub Kornfeil má důvod k rozdávání úsměvů. | Foto: Drive M7 SIC Racing Team

Sepang - Motocyklový závodník Jakub Kornfeil skončil v kvalifikaci na Velkou cenou Malajsie pátý. Lépe si v letošní sezoně vedl jen v květnu v Le Mans, kde si vyjel čtvrtou pozici na startu, kterou pak proměnil v šesté místo v závodě.

Na okruhu v Sepangu, kde má člen malajského týmu Drive M7 SIC možnost testovat mimo sezonu, zaostal o 334 tisícin sekundy za nejrychlejším jezdcem kvalifikace Italem Niccolem Antonellim. Další český jezdec Karel Hanika byl čtrnáctý.

Kornfeil nebyl spokojený

Kornfeil má dobrou příležitost vylepšit pátou příčku z Grand Prix Austrálie z minulého týdne. V kvalifikaci porazil o sedm tisícin Brita Dannyho Kenta, který si může v neděli zajistit titul mistra světa. Stačí mu k tomu dojet nejhůře pátý.

Úplně spokojen s kvalifikací, v níž figuroval ještě pár minut před koncem na druhé příčce, však Kornfeil nebyl. "Nebudu skrývat, že jsem tak trošku doufal v první řadu. Páté místo je ale i tak velmi dobré. Je to uprostřed druhé řady, což je podle mého názoru velmi dobrá výchozí pozice. Lze dobře chytnout slipstream (vzduchový pytel), stojíte blízko světlům, zkrátka fajn postavení," uvedl Kornfeil v tiskové zprávě.

V závěru kvalifikace klesl na šesté místo, které ještě v předposledním kole vylepšil. "Do poslední části jsme nazuli nové pneumatiky. Nebylo to úplně ideální. Poslední kolo také nebylo ideální. I tak to ale stačilo na drobné zlepšení. Je pozitivní, že tady na domácí Velké ceně ukazujeme, že jsme rychlí," řekl český jezdec.

Rossi už může být mistrem světa

V MotoGP si první pole position v sezoně zajistil Španěl Dani Pedrosa, jenž vyhrál kvalifikaci před krajanem a kolegou z Hondy Marcem Márquezem. V samém závěru se do první řady probojoval Ital Valentino Rossi.

Ten může v předposledním závodu sezony získat desátý titul mistra světa. O 11 tisícin sekundy odsunul z třetí příčky svého rivala Španěla Jorgeho Lorenza, před kterým vede šampionát o 11 bodů.

Kvalifikaci Moto2 ovládl poprvé v tomto roce Švýcar Thomas Lüthi před už jistým mistrem světa Francouzem Johannem Zarcem.

Kvalifikace na Velkou cenu Malajsie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Sepangu:

Moto3: 1. Antonelli (It./Honda) 2:12,653, 2. Navarro (Šp./Honda) -0,047, 3. Oliveira (Portug./KTM) -0,240, ...5. Kornfeil -0,334, 14. Hanika (oba ČR/KTM) -0,988.

Moto2: 1. Lüthi (Švýc./Kalex) 2:06,383, 2. Zarco (Fr./Kalex) -0,127, 3. Rins (Šp./Kalex) -0,454.

MotoGP: 1. Pedrosa 1:59,053, 2. M. Márquez (oba Šp./Honda) -0,409, 3. Rossi (It./Yamaha) -0,673.