Výhru Barcy zařídil nováček Sandro, Real dostal čtyři góly

Aktualizováno 31. 8. 2014 23:10
Barcelona ve druhém kole španělské ligy vyhrála na půdě Villarrealu 1:0 gólem osm minut před koncem.
Sandro a Xavi se radují z jediné branky Barcelony.
Sandro a Xavi se radují z jediné branky Barcelony. | Foto: Reuters

Madrid - Barcelona ve druhém kole španělské ligy vyhrála na půdě Villarrealu1:0 gólem osm minut před koncem. Tři body jí nezajistila žádná ze známých hvězd, ale teprve devatenáctiletý nováček Sandro, jehož si nový trenér Luis Enrique vytáhl z rezervního týmu. Real Madrid sice vedl v Sebastianu už 2:0, ale prohrál 2:4

Barcelona sice měla převahu, Messiho dvakrát zastavila tyč, ale i domácí si vytvářeli šance. Sandra poslal trenér na hřiště až v závěru místo Pedra a mladík se mu odměnil. Na gólovém zápisu však měl velký podíl Messi, jehož střela prošla brankáři mezi nohama a Sandro míč dorazil do sítě.

Real na jaře v San Sebastianu vyhrál 4:0 a dnes to vypadalo na podobný scénář. Domácí jako by se ještě nevzpamatovali ze čtvrtečního debaklu v Evropské lize v Krasnodaru, po jedenácti minutách prohrávali 0:2. Cestu do sítě našli Sergio Ramos a Walesan Gareth Bale, ale snadný úvod zřejmě hosty ukolébal. Pak už stříleli jen domácí a výsledkem byla překvapivá výhra 4:2.

Španělská fotbalová liga - 2. kolo:

Villarreal - FC Barcelona 0:1(82. Sandro), La Coruňa - Vallecano 2:2 (7. Rodriguez, 90. Cuenca z pen. - 40. a 73. Bueno), San Sebastian - Real Madrid 4:2 (41. a 65. Zurutuza, 35. Iňigo, 75. Vela - 5. Sergio Ramos, 11. Bale), Elche - Granada 1:1 (90.+1 Lombán - 82. Rico).

1. FC Barcelona 2 2 0 0 4:0 6
2. Valencie 2 1 1 0 4:1 4
3. Vigo 2 1 1 0 4:2 4
4. FC Sevilla 2 1 1 0 3:2 4
Granada 2 1 1 0 3:2 4
6. Atlético Madrid 2 1 1 0 2:1 4
7. Bilbao 2 1 0 1 3:1 3
8. San Sebastian 2 1 0 1 4:3 3