Fantastický Rosický zařídil postup. A Wenger ho zase velebí

Aktualizováno 25. 1. 2015 21:50
Tomáš Rosický řídil vítězství fotbalistů Arsenalu, kteří v FA Cupu porazili Brighton 3:2.
Podívejte se na gól Tomáše Rosického | Video: youtube.com

Brighton - Gólem a asistencí se předvedl český kapitán Tomáš Rosický, když fotbalistům Arsenalu pomohl v nedělním 4. kole FA Cupu k výhře 3:2 proti Brightonu a tedy i k postupu do osmifinále.

Nejprve za stavu 1:0 přihrál na gól Mesutu Özilovi a v druhém poločase pak sám zvyšoval parádní ranou z voleje na 3:1.

"Rosický byl fantastický, takové hráče milujeme," řekl trenér Arsenalu Arséne Wenger na internetových stránkách londýnského klubu. "Když milujete fotbal, musíte milovat i Rosického. Navíc má i skvělý charakter. Mám obrovskou radost, že dal dneska gól," přidal francouzský kouč.

Arsenal potvrdil roli favorita a šel do vedení už v úvodu díky gólu Walcotta, ve 24. minutě našel Rosický kolmicí Özila a ten zajistil poločasové vedení 2:0.

Po přestávce se ale domácí Brighton dostal do kontaktu trefou O'Gradyho. Po hodině hry ovšem Rosický napřáhl zpoza vápna k přesnému voleji a přidal tak vítěznou trefu. Snížení Baldocka už totiž na vítězství Gunners nic nezměnilo.

Český záložní vedl Arsenal jako kapitán a ještě nadchl slalomem, který zastavil protivníkův bek rukou a dostal za to žlutou kartu, a poté přihrávkou do šance Aaronovi Ramseymu.