Rosický dohrával na jedné noze. Pustí ho zranění do hry?

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
12. 6. 2012 21:45
Tomáš Rosický musel po prvním poločase zápasu s Řeckem střídat kvůli bolesti na patě
Tomáš Rosický se napřahuje k nebezpečné střele v zápase s Řeckem
Tomáš Rosický se napřahuje k nebezpečné střele v zápase s Řeckem | Foto: Reuters

Vratislav (od našeho zpravodaje z Eura) - Bez svého kapitána se museli obejít čeští fotbalisté ve druhé půli utkání s Řeckem (2:1).

Tomáše Rosického začala totiž před přestávkou pobolívat Achillova pata a zranění ho už do hry zpět nepustilo. "Lékaři mi řekli, že mi pokračovat nedoporučují," řekl po zápase Rosický.

Zranění si podle vlastních slov přivodil sám během hry.

"Udělal jsem ostrý pohyb a najednou jsem ucítil achillovku. Pak jsem hrál v podstatě na jedné noze, abych dohrál alespoň ten poločas," popsal jednatřicetiletý záložník původ svého problému.

Prognóza zatím nejasná

Vyhlídky jeho startu v rozhodujícím sobotním duelu s Polskem jsou zatím zahaleny mlhou nejistoty. "Jak dlouho budu mimo, to nevím," prohlásil smutně Rosický. "Uvidíme zítra," doplnil trenér Michal Bílek.

Rosický patřil v prvním poločase k aktivnějším hráčům a nebezpečnou střelou přinutil řeckého gólmana vyrazit míč na roh.

Místo něj přišel na hřiště Daniel Kolář, který pomohl ubránit důležitou výhru, ale nijak výrazněji na sebe neupozornil.