reklama

Rezek: Z Klausovy amnestie je mi na zvracení

Fotbalový reprezentant Jan Rezek se tvrdě pustil do kritiky prezidenta Klause Fotbalový reprezentant Jan Rezek se tvrdě pustil do kritiky prezidenta Klause Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Kontroverzní amnestie dosluhujícího prezidenta Václava Klause hýbe republikou. Naštvané reakce na sebe nenechaly dlouho čekat ani ve sportovních kruzích.

Jako jeden z prvních se k amnestii, která z vězení osvobodí sedm tisíc lidi, vyjádřil na Twitteru fotbalový reprezentant Jan Rezek.

"Tak Pane Klaus!!! Klobouk dolu!! Vam je jedno, ze Vas lidi nemaj radi, oni Vam to kamaradi, co jste je ted pustil, vynahradi... Jdu blejt," napsal na sociální síť útočník kyperské Famagusty.

Amnestie pro tuneláře i Dudu se Skuhravým

Kontroverznost Klausovy amnestie spočívá v tom, že prezident republiky ukončil i trestní stíhání osob, jejichž případy soudy nevyřídily do osmi let od zahájení stíhání a trestní sazba v jejich případech nepřevyšovala deset let.

Klausova amnestie se tedy týká i lidí obžalovaných v kauze Union Banky (škoda 17 miliard korun), v případu H-Systému nebo v kauze Františka Chvalovského, bývalého předsedy fotbalového svazu (více zde).

Rozhodnutí o amnestii omilostnilo i hokejistu Radka Dudu nebo bývalého fotbalového reprezentanta Tomáše Skuhravému. Oběma jmenovaným se "odmázly" jejich podmíněné tresty.

Sport - 3. 1. 2013 12:46

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama