Rezek pomohl Apollonu Limassol gólem do Evropské ligy

Aktualizováno 28. 8. 2014 22:48
Jan Rezek.
Jan Rezek. | Foto: Twitterový účet Jana Rezka

Praha - Český útočník ve službách kyperského Apollonu Limassol Jan Rezek vstřelil branku v odvetě 4. předkola Evropské ligy a po výhře 4:1 na hřišti Lokomotivu Moskva slaví postup do skupinové fáze soutěže.

Domácí Lokomotiv, který úvodní utkání (1:1) dohrával bez dvou vyloučených hráčů, se od prvních minut prezentoval útočným fotbalem. Ve 20. minutě se ale po rohovém kopu moskevského celku dostali hosté do protiútoku, španělský záložník Gullón uvnitř šestnáctky nacentroval přesně na hlavu Rezkovi, který si k asistenci z prvního zápasu připsal i gólovou trefu.

Obrat utnul v závěru Thuram

Ruský tým byl i nadále aktivnější, do vážné šance se však dostal až ve 43. minutě. Maicon hlavou zakončoval po Tarasovově přihrávce, gólman Bruno Vale střelu zneškodnil. Začátek druhé půle se znovu vydařil hostům, v 51. minutě si Sangoy elegantně poradil s obráncem Lokomotivu a před bránu po zemi přihrál Fotiosi Papoulisovi, který zvýšil na 2:0.

Jakékoliv naděje Lokomotivu na obrat utnul v 78. minutě střídající Brazilec Thuram, který Guilhermeho překonal povedenou střelou z dálky. O šest minut později na něj navázal další střídající hráč Hugo López a domácí prohrávali 0:4. Čestný gól vstřelil minutu nato útočník Roman Pavljučenko.

Apollon se tak po roce znovu dokázal probojovat do základní skupiny Evropské ligy, ve které loni skončil na třetím místě.

Postoupil také Mazuch

Z postupu se raduje také obránce Ondřej Mazuch v dresu Dněpropetrovsku, který v odvetě ve Splitu s tamním Hajdukem remizoval 0:0, což mu po domácí výhře 2:1 z minulého týdne stačilo.

První výraznější příležitost si po půlhodině hry vytvořili hosté, Rotanovu střelu ale vychytal brankář Hajduku Kalinič. Na druhé straně se do šance dostal Mezga, Bojko jeho pokus vyrazil na roh.

V závěru poločasu byl Dněpropetrovsk velmi blízko úvodní brance, Zozuljovu hlavičku srazil bránící hráč na tyč, v nastavených dvou minutách se gólman Kalinič zaskvěl dalšími dvěma zákroky. Druhé dějství nepřineslo žádné větší gólové šance.

Leckjaksovu Bernu stačila remíza

I obránce Jan Lecjaks si zahraje s Young Boys Bern skupinovou fázi Evropské ligy, po domácí výhře s Debrecínem 3:1 dnes v Maďarsku jeho tým remizoval 0:0.

Domácí měli ale již v první půli zřetelnou převahu a dostali se k několika slibným pokusům, aktivní byl zejména záložník Zsidai a útočná dvojice Sidibé, Kulcsár. Po přestávce se obraz hry nezměnil, švýcarský celek se pouze bránil útokům Debrecínu, v 83. minutě dokonce Bódi trefil z přímého kopu tyč, mnoho dalších pokusů zneškodnil gólman Mvogo.

Trnava v Curychu remizovala 1:1, za švýcarský tým se nejprve ve 48. minutě trefil Yassine Chikhaoui, až v nastavení vyrovnal teprve sedmnáctiletý Nikolas Špalek. Curych postoupil s celkovým skóre 4:2. Útočník Martin Vyskočil do zápasu nenastoupil.

Odvetný zápas 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

Lokomotiv Moskva - Apollon Limassol 1:4 (0:1)

Branky: 85. Pavljučenko - 20. Rezek, 51. Papoulis, 78. Thuram, 84. López. První zápas: 1:1, postoupil Apollon.

Neftči Baku - Partizan Bělehrad 1:2 (0:1)

Branky: 58. Wobay - 24. a 90.+2 Škuletič. ČK: 86. Webnje, 90.+3 Ramos, 90.+4 Caue - 90.+4 Škuletič. První zápas: 2:3, postoupil Partizan.

Omonia Nikósie - Dynamo Moskva 1:2 (1:1)

Branky: 23. Poté - 11. vlastní Stěpanov, 90.+3 Samba. ČK: 73. Vainqueur (Dynamo). První zápas: 2:2, postoupilo Dynamo.

Krasnodar - San Sebastian 3:0 (0:0)

Branky: 71. Joaozinho z pen., 88. Pereyra, 90. Ari. ČK: 90.+2 Joaozinho - 90.+1 Bergara. První zápas: 0:1, postoupil Krasnodar.

Metalist Charkov - Ruch Chorzów 1:0 po prodl.

Branky: 105.+1 Xavier z pen. ČK: 103. Kaminski (Ruch). První zápas: 0:0, postoupil Metalist.

PAOK Soluň - Zimbru Kišiněv 4:0 (2:0)

Branky: 11. Pereyra, 45. Athanasiadis, 79. Mak, 84. Martens. ČK: 42. Amani (Zimbru). První zápas: 0:1, postoupil PAOK.

Astra Giurgiu - Lyon 0:1 (0:1)

Branky: 23. Ferri. První zápas: 2:1, postoupila Astra.

Rostov - Trabzonspor 0:0

První zápas: 0:2, postoupil Trabzonspor.

Šachťor Soligorsk - PSV Eindhoven 0:2 (0:0)

Branky: 89. a 90.+3 Depay. První zápas: 0:1, postoupil Eindhoven.

Šeriff Tiraspol - Rijeka 0:3 (0:2)

Branky: 29. vlastní Moreira, 44. Kramarič, 61. Moises. První zápas: 0:1, postoupila Rijeka.

Hajduk Split - Dněpropetrovsk 0:0

První zápas: 1:2, postoupil Dněpropetrovsk.

Twente Enschede - Karabach 1:1 (1:0)

Branky: 37. Castaignos - 51. Muarem. První zápas: 0:0, postoupil Karabach.

Maccabi Tel Aviv - Asteras Tripolis 3:1 (1:1)

Branky: 27. Badash, 54. Zahavi z pen., 75. Prica - 23. Goian. První zápas: 0:2, postoupil Asteras.

Feyenoord Rotterdam - Zorja Luhansk 4:3 (2:0)

Branky: 18. Te Vrede, 26. Schaken, 48. vlastní Bilyj, 90.+2 Manu - 56. a 80. Malinovskyj, 71. Bilyj. První zápas: 1:1, postoupil Feyenoord.

Midtjylland - Panathinaikos Atény 1:2 (0:0)

Branky: 73. Igboun z pen. - 55. Nano, 74. Klonaridis. První zápas: 1:4, postoupil Panathinaikos.

Debrecín - Young Boys Bern 0:0

ČK: 90. Seydi (Debrecín). První zápas: 1:3, postoupil Bern.

FC Turín - RNK Split 1:0 (1:0)

Branka: 22. El Kaddouri z pen. První zápas: 0:0, postoupil Turín.

Rapid Vídeň - HJK Helsinky 3:3 (2:1)

Branky: 10. a 13. Schaub, 90.+4 Wydra - 15. Kandji, 77. Alho, 88. Savage z pen. První zápas: 1:2, postoupily Helsinky.

Curych - Spartak Trnava 1:1 (0:0)

Branky: 48. Chikhaoui - 90.+2 Špalek. První zápas: 3:1, postoupil Curych.

Inter Milán - Stjarnan (Isl.) 6:0 (2:0)

Branky: 28., 33. a 51. Kovačič, 69. a 80. Icardi, 47. Osvaldo. První zápas: 3:0, postoupil Inter.

Tottenham - AEL Limassol 3:0 (1:0)

Branky: 45. Kane, 49. Paulinho, 66. Townsend z pen. První zápas: 2:1, postoupil Tottenham.

Mönchengladbach - FK Sarajevo 7:0 (3:0)

Branky: 34., 67. a 82. Hrgota, 74. z pen. a 90.+2 Hazard, 20. Hahn, 24. Xhaka. ČK: 90. Tatomirovič. První zápas: 3:2, postoupil Mönchengladbach.

Villarreal - Astana 4:0 (1:0)

Branky: 21. a 54. Vietto, 61. Bruno z pen, 67. Leiva. První zápas: 3:0, postoupil Villarreal.

Nacional Funchal - Dinamo Minsk 2:3 (1:2)

Branky: 30. Matias z pen., 53. Ghazal - 32. a 63. Udoji, 40. Simovič. První zápas: 0:2, postoupilo Dinamo.

Hull - Lokeren 2:1 (1:0)

Branky: 6. a 56. z pen. Brady - 49. Remacle. ČK: 71. Sagbo (Hull). První zápas: 0:1, postoupil Lokeren.

St. Etienne - Karabükspor 1:0 (1:0, 1:0), na penalty 4:3

Branka: 13. Monnet-Paquet. První zápas: 0:1, postoupilo St. Etienne.

Club Bruggy - Grasshopper Curych 1:0 (0:0)

Branka: 62. Vázquez. První zápas: 2:1, postoupily Bruggy.

Dinamo Záhřeb - Petrolul Ploješť 2:1 (1:0)

Branky: 22. Čop, 90.+6 Antolič - 59. Albín. První zápas: 3:1, postoupilo Dinamo.

Legia Varšava - Aktobe 2:0 (1:0)

Branky: 26. Kucharczyk, 66. Vrdoljak z pen. První zápas: 1:0, postoupila Legia.

Rio Ave - Elfsborg 1:0 (0:0)

Branka: 90.+2 Goncalves. První zápas: 1:2, postoupilo Rio Ave.