reklama

Reprezentace přišla o Jágra, v přípravě na MS ji vede Lener

Jaromír Jágr trejdem do Bostonu přišel o start na MS. Reprezentaci dnes v Jindřichově Hradci začíná série přípravných zápasů. Jaromír Jágr trejdem do Bostonu přišel o start na MS. Reprezentaci dnes v Jindřichově Hradci začíná série přípravných zápasů. Foto: Reuters

Praha - Česká hokejová reprezentace dnes a zítra hostí v Jindřichově Hradci v přípravných zápasech Lotyšsko. Jde o první dvě z celkově devíti prověrek před mistrovstvím světa. Světový šampionát začne ve Švédsku a Finsku přesně za měsíc 3. května.

Kádr o čtyřiadvaceti hráčích postrádá opory z evropských týmů, které bojují v play off a s napětím sleduje, jak se vyvine situace s českými hráči v zámoří.

Tam o víkendu na inspekční cestu vyrazil i trenér Alois Hadamczik, aby mohl osobně přemlouvat krajánky k tomu, aby na šampionát dorazili. Už teď je ale téměř jisté, že Češi přišli o Jaromíra Jágra, který bude po trejdu do Bostonu v době šampionátu bojovat o Stanley Cup.

Češi nemají trenéra. Zaskočit musel Lener

Případné posily dorazí ze zámoří pravděpodobně až přímo do dějiště turnaje ve Stockholmu. Je jisté, že na mistrovství odcestují pouze hráči, kteří nepostoupí ani do prvního kola Stanley Cupu.

Hokejisté v přípravě bez borců z nejslavnější soutěže změří síly ještě dvakrát s Německem a Slovenskem a na závěr je čeká brněnský podnik Euro Hockey Tour.

V prvních dvou zápasech s Lotyšskem jí místo Hadamczika povede provizorně staronový kouč Slavomír Lener. Jiná možnost ani nebyla, protože Hadamczikův asistent Paleček má zdravotní problémy s kyčlí.

Lener: Filosofii Hadamczika nebudu měnit

"Myslím si, že to problém nebude. Kdyby to mělo naši přípravu nějak ovlivit, pan Hadamczik by do Ameriky určitě nejel," řekl Aktuálně.cz, sám Lener, jinak generální manažer českého týmu.

"S týmem jezdím na všechny akce už dva roky. Znám všechny hráče i filosofii pana Hadamczika. Mám od něj nějaké pokyny, sám rozhodně nechci na stylu hry nic měnit."

Lener od Lotyšů čeká poctivou obranu a nebezpečné brejky. V prvním utkání se do brány postaví Jakub Kovář a jen na tribuně zůstanou obránce Petr Čáslava s útočníkem Ondřejem Romanem.

"S Lotyši jsme hráli za poslední dva roky několikrát a vždy to byly vyrovnané zápasy, které rozhodl jeden gól nebo prodloužení. I to svědčí o tom, že jsou nepříjemný soupeř," řekl Lener.

Tohle je kostra pro MS, pojede asi patnáct hráčů

Provizorní kouč očekává, že Češi udělají pro vítězství maximum. Byť se jedná pouze o přípravu. Lener totiž navázal na slova trenéra Hadamczika a potvrdil, že současný výběr sice ještě postrádá opory z NHL a některé hráče z evropských soutěží, určitě je ale kostrou pro nadcházející světový šampionát.

"Máme tady čtyřiadvacet hráčů a osobně si myslím, že takových patnáct z nich pojede na mistrovství," dodal Lener.

Podle něj už Hadamczik mezitím v Americe kompletuje seznam možných posil.

"Zrovna jsem s nim mluvil. Sledoval západní týmy a s některými hráči mluvil i po telefonu. Už máme nějakou představu, ale mluvit o tom nechci. Počkejte si, až se Hadamczik vrátí," uzavřel Lener.

Předpokládaná sestava Čechů v dnešním utkání s Lotyšskem:

Jakub Kovář - Krejčík, Nakládal, Mojžíš, Kolář, Trončinský, Kutlák, T. Voráček, Kubát - Irgl, Novotný, Svačina - Gulaš, Koukal, I. Rachůnek - Tenkrát, Pech, Kašpar - T. Rachůnek, Vrána, Sekáč.

Adam Sušovský - 3. 4. 2013 7:21

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (blogy@aktualne.cz)

reklama